Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Wolf Lost in the Poem & Petr Uvira

Wolf Lost in the Poem & Petr Uvira

Centrum Pant
Moravská Ostrava a Přívoz
27.05.202318:00 hod.
Informace o ceně: 150,-

Wolf Lost in the Poem /Jan Žamboch/ hraje drásy věnované básnířkám a Petr Uvira hraje krásy, které ještě nikdo neslyšel... A bude to dohromady nádherný koncert!

Petr Uvira – kytara jako pochodeň kreativity

Opavský kytarista Petr Uvira, kterého můžete znát třeba z kapel Ladě, Heimat, nebo ze společných projektů s Jitkou Šuranskou, Vladivojnou La Chiou, nebo nejnověji s Marií Puttnerovou se představuje v nové roli. Poprvé jako sólový tvůrce a interpret, který na pódium přináší své vlastní písně. Osobitost a virtuozita, naléhavost a nevšednost v jednom!

Wolf Lost In the Poem – básnířky vlčího srdce

Sólový projekt Jana Žambocha /Žamboši/
Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely… Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu… CD Wolf Lost In the Poem – Nepřipoutaný bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii folk za rok 2017. V současnosti Jan Žamboch připravuje pokračování projektu, které bude věnováno básnířkám z Česka.