Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Albert Čuba – Herec k nepřežití

Albert Čuba – Herec k nepřežití

Knihcentrum.cz - Dům knihy
Moravská Ostrava
29.09.202016:00 hod.
Informace o ceně: Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Co obnáší divadelní zákulisí nám prozradí Albert Čuba

Albert Čuba se narodil v roce 1983 ve Frýdku-Místku. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Po absolvování konzervatoře nastoupil do angažmá v Komorní scéně Aréna, kde strávil dvanáct sezon a nastudoval více než třicet pět rolí. Dva roky učil na základní umělecké škole ve Slezské Ostravě dramatickou výchovu, nyní učí na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor Jevištní pohyb. V televizi účinkoval např. v zábavním pořadu Pečený sněhulák a vlastní firmu na audiovizuální tvorbu. V roce 2017 zakládá a od té doby provozuje Divadlo Mír, kde krom majitele a producenta účinkuje také jako herec. Je rovněž zakladatelem a krotitelem tygrů v úspěšné improvizační show Tři Tygři.

Svou literární prvotinu situuje do zákulisí oblastního divadla a s pořádnou dávkou humoru odhaluje každodenní problémy herců. Svým čtenářům názorně ukazuje, že aby se z člověka nestal morous, nesmí mu chybět nadhled. Herec k nepřežití bez příkras odkrývá vše, co obnáší život na prknech, která znamenají svět…