Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Den MOaP

Den MOaP

Masarykovo náměstí
Moravská Ostrava a Přívoz
01.06.202411:00 hod.

Den MOaP navazuje na Den dětí, který se tradičně pořádal na Masarykově náměstí, rozšiřuje však svůj program nejenom pro rodiny s dětmi, ale také dospělé návštěvníky. V roce 2024 je Den MOaP v duchu oslav 100 let Velké Ostravy 1924–2024. Cílem akce je především prezentovat veřejnosti lokální dobrovolnické spolky, školy aj. instituce v celé pestrosti jejich činnosti společně s dalšími aktivitami, které připravuje pro občany MOb MOaP. Co se týče spolků působících v obvodu MOaP, jedná se o sportovní či kulturní spolky, turistické oddíly pro práci s mládeží apod. Tyto spolky společně se zástupci místních škol připravují pro veřejnost workshopy, přehlídky své tvorby, vystoupení atd.

Rovněž nabídka občerstvení je směřována do řad místní provozovatelů kaváren a restaurací, které na akci nabízejí své pochutiny, ale také případně zážitkové workshopy (např. gastroshow). Vedle tohoto programu je součástí akce také kulturní program, a to hudební a taneční vystoupení a zábavné atrakce pro děti.

Součástí akce je také anketa ze života obvodu, která probíhá před samotnou akcí i během jejího průběhu. Do ankety se zapojují občané a návštěvníci obvodu, její výsledky zobrazí spokojenost návštěvníků s životem v obvodu. Přímo na akci Den MOaP je prezentována také strategická hra – vycházející se strategického plánu fajnOVA Centrum, která vtáhne účastníky hry do dění v obvodu, má také edukativní poslání a poskytuje zpětnou vazbu pro tvůrce strategického plánu.

Přínos akce: Seznámení veřejnosti s činností místní spolků, škola aj. institucí a podniků, zapojení občanů do aktivit pořádaných těmito subjekty společně s akcemi, které pro občany pořádá MOb MOaP. Seznámení občanů se strategickým plánem fajnOVA Centrum, a to hravou formou. Dalším přínosem je oživení centra statutárního města Ostravy.