Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Hogo und fogo kabaret

Hogo und fogo kabaret

Klub Parník - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
25.04.202419:00 hod.
Informace o ceně: 300,-

Sled tematických kabaretních večerů v duchu první republiky

“První Ostravský Kabaret Hogo und Fogo” vás tímto zve na představení u příležitosti spojení Velké Ostravy s názvem – „1924 Legenda o velké Ostravě alias ostravské Svatoplukovy pruty“. Jak je už zvykem v Hogo und Fogo kabaretu, tak se opět za pomoci časostroje přemístíme do minulosti, tentokrát do onoho význačného roku 1924 abychom mohli jako svědkové prožívat tyto slavnostní okamžiky. Dozvíme jak to tenkrát „opravdu“ bylo, neboť každá doba má své hrdiny, ale i své obyčejné lidi a z některými z nich se určitě seznámíme, dozvíme se místní anekdoty, vtipy, poslechneme si dobové lidové ostravské písně…zkrátka nasajeme atmosféru Ostravy 30-tých let…k tomu všemu nám bude hrát a bavit nás lidový bavič a harmonikář, dále kabaretní mini orchestr o maximálně jednom až dvou hráčích, a v neposlední řadě nám budou tančit naše známé kabaretní tanečnice z domu u tří hříbátek z Moravské Ostravy. Celým spektáklem bude opět provázet slovutný konferenciér Hogo Von Schwartzerweisse (Robert Galia).

V obecné rovině se toto divadelní uskupení snaží navázat na ztracenou nit předválečných Ostravských putyk a kabaretů z dnes již neexistující Velké a Dlouhé ulice, z “ulic hříchu a neřesti” v místech zvaných Pod laubama, kde bývaly podniky jako U zlámané kryky, U Beránkové, Afrika, Transvaal, nejznámější z nich byl určitě kabaret u Haberfeldů, který vlastnil Dóďa Pražský a kde byl konferenciérem Fráňa Silvestrio.

Obsahem tohoto našeho retro kabaretu bude jak to u správného kabaretu má být, série skečů, písní a výstupů zajímavých hostů z historie našeho rázovitého velko-malo města…vše zcela záměrně z Ostravy pro Ostravu aneb “Ostrava sobě”…

Pořadem bude provázet konferenciér Hogo von Schwartzeweise a bude mezi účinkujícími hledat tradičně svého kolegu Fogo von Marianbergen (pravidelná alternace)”, zveme vás tímto na neotřelé kabaretní variace tentokráte ve stylu “retro kabaretu” za pomoci časostroje aneb kabaret se vrací po 100 letech do Ostravy.