Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce InspiroHub – Ridina Ahmedová – Sádlo

InspiroHub – Ridina Ahmedová – Sádlo

Dům kultury Poklad
Ostrava-Poruba
09.06.202219:00 hod.
Informace o ceně: V předprodeji 220,- Na místě 320,-

Představení Sádlo je z 22. ledna přesunuto na 9. 6. 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti.


Je moje sádlo opravdu moje, anebo je tak trochu sádlem všech, kdo mé tělo komentují a rozdávají nevyžádané rady? Jak se hodnocení na sebe sama proměňuje v závislosti na tom, jak mě zrovna hodnotí okolí? Jak si prošlapat cestu k vlastnímu tělu, když nenaplňuje očekávání druhých?

Představení Sádlo předcházelo a zároveň navazuje na úspěšný podcast Ridiny Ahmedové, kterým autorka hledá odpovědi na otázku, jak si prošlapávat cestu k vlastnímu tělu, když nenaplňuje očekávání druhých. Po představení bude následovat diskuse.

„Autorka vydává prostřednictvím umění drásavou, působivou zprávu o lidech, jimž se v jejich těle žije jako v pekle. A to i proto, jak urputně je je o jejich údajné defektnosti přesvědčuje od mala okolí, které si pak nad následky na ženské psýše umyje ruce. Novátorská inscenace rozhodně míří na ženy i muže, jichž se téma sádla nijak osobně nedotýká. Je totiž průhledem do citlivých míst, která vždycky nemusejí být tak viditelná, jako je hmota těla.“ Jana Bohutínská, časopis REFLEX.

Koncepce, hudba, účinkuje: Ridina Ahmedová
Spolupráce na koncepci, režijní a pohybová spolupráce: Alena Dittrichová
Dramaturgická spolupráce: Miřenka Čechová, Alice Koubová, Daniela Voráčková
Scénografie: Jan Tomšů, Vendula Tomšů
Light design: Jiří Šmirk
Zvuková spolupráce: Jaroslav Pokorný, Petr Tichý