Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce InspiroHub: Zdeňka Šíp Staňková – Děti jsou taky lidi

InspiroHub: Zdeňka Šíp Staňková – Děti jsou taky lidi

Dům kultury Poklad
Ostrava-Poruba
15.06.202317:00 hod.
Informace o ceně: 350,-

Beseda s autorkou bestselleru Děti jsou taky lidi o výchově v respektu a úctě, o svobodném vzdělávání a o tom, jak naše vlastní dětství formuje to, kým jsme v dospělosti a ovlivňuje naše rodičovství.

Zdeňka se s vámi podělí o zážitky i zkušenosti mámy jednoho jednadvacetiletého mladého muže, patnáctileté unschoolerky a čtyřleté svobodné bytosti.

Budete se moci ptát i na:
– její zkušenosti z několika let práce s dětmi v kroužcích a v mateřské škole
– sedmiletou domškoláckou „střídavku“
– pokus o komunitní školu
– dokumentární film Svobodné děti, jehož je spoluautorkou
– svobodné a domácí vzdělávání
– osmileté působení v iniciativě Svoboda učení
– tisíce příběhů traumat z dětství jejích sledující na Instagramu a Facebooku, které inspirovaly vznik její knihy
– dlouhodobé cestování s dětmi
– a na cokoli dalšího, co vás napadne

Zdeňky přání je, abyste z besedy odešli s tím, pro co jste si přišli. Nejedná se tedy o klasickou přednášku, ale spíše o povídání a vzájemné sdílení. Čím víc se budete ptát, tím víc se toho dozvíte!

Zdeňka Šíp Staňková miluje svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu. Je mámou 3 dětí a zakladatelkou iniciativy Děti jsou taky lidi. Ráda jezdí po světě a povídá si o svobodném vzdělávání, respektujícím rodičovství, důvěře v děti i v sebe a hledání cest, jak se k těmto ideálům přibližovat.

Je autorkou knižního bestselleru Děti jsou taky lidi a spoluautorkou dokumentárního filmu Svobodné děti o rodinách na cestě za sebeřízeným vzděláváním, který je volně dostupný ke shlédnutí online. Mimo to propaguje informovanost v oblasti práv dětí a rodičů ve vzdělávání – FB skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy, a od roku 2012 se podílela na rozvoji iniciativy Svoboda učení.