Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Komentovaná prohlídka: Ze sportovní historie Ostravy

Komentovaná prohlídka: Ze sportovní historie Ostravy

Prokešovo náměstí
Moravská Ostrava a Přívoz
18.05.202410:00 hod.
Informace o ceně: 100,- dospělí 70,- děti od 10 let, studenti, senioři, TP, ZTP, ZTP/P 300,- Rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti do 15 let) Děti do 10 let zdarma

Seznamte se se sportovní historií města a ponořte se s námi do hokejově sportovní atmosféry!

Ostrava, město průmyslu a kultury, má také bohatou tradici ve sportu. Od prvních sportovních klubů až po moderní arény, naše město bylo a stále je dějištěm nezapomenutelných sportovních okamžiků.

Prohlídka bude zaměřena na historii sportu v Ostravě, s důrazem na významné události a sportoviště, která zde hrála klíčovou roli v průběhu minulého století. Zvláštní pozornost pak bude věnována hokeji a fotbalu, jejichž počátky spadají do počátku 20. století.

Seznámíte se s dobou, kdy sport nebyl jen zábavou, ale také prostředkem pro vyjádření identity a sounáležitosti s městem.

Přijďte se s námi projít historií sportu v Ostravě a zjistit, jaký význam měl hokej pro naše město a jeho obyvatele, třeba i v nelehkých válečných letech.

 

V den prohlídky můžete navštívit také Vyhlídkovou věž, po prokázání zakoupené vstupenky na prohlídku budete mít nárok na zvýhodněné vstupné:
40 Kč/ dospělí; 20 Kč/ zlevněné vstupné.

Začátek je vždy na Prokešově náměstí.

Doba trvání je zhruba 100 minut a délka procházky je 1,5 km.

Prohlídky se konají za každého počasí a je nutné je předem rezervovat.