Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Komentované procházky Ostravou

Komentované procházky Ostravou

Ostrava
Ostrava
24.02.202410:00 hod.
Informace o ceně: Prohlídky jsou zdarma.    Vzhledem k omezené kapacitě je prohlídky nutné předem rezervovat pod odkazy níže:   Jan Prokeš   Ostravou po stopách Šikmého kostela   Ostrava – město neřestí

Prohlídky Ostravou zdarma v rámci Mezinárodního dne průvodců.

Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu připadá na 21. února. V tento den vznikla v roce 1985 Světová federace turistických průvodců (WFTGA). 

Letos se po celé republice tento den slaví v sobotu 24. února a Ostrava není výjimkou. Průvodci OSTRAVAINFO!!!, kteří Vás seznamují s historií našeho města již od r. 2008, si na letošní den připravili sérii tří oblíbených prohlídek. Přijďte se naladit na turistickou sezónu 2024!

Vybrat si můžete z následujících okruhů:

Jan Prokeš
Politik, žurnalista, redaktor, milovník umění a představitel Ostravy, kterému vděčíme za největší rozvoj našeho města a vznik Velké Ostravy. Přijďte se blíže seznámit s opomíjenou personou důležitou nejen pro ostravské dějiny.
10:00, Prokešovo náměstí

Ostravou po stopách Šikmého kostela
Poznejte Ostravu tak, jak ji zažívali hrdinové z knih „Šikmý kostel“ Karin Lednické. Kam Vydejte se ve stopách Tomka, Julky, Ženky a dalších.
10:00, Smetanovo náměstí

Ostrava – město neřestí
Přijďte si poslechnout neobyčejnou historii nočního života Ostravy na přelomu 19. a 20. století. Poznejte opravdové příběhy, které se zde odehrávaly pod rouškou tmy a podplacených četníků.
10:00 Masarykovo náměstí