Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce LUFT 2024 – Volno od velkého světa | Ana Mi

LUFT 2024 – Volno od velkého světa | Ana Mi

Provoz Hlubina
Ostrava
26.05.202412:00 hod.

V neděli 26. se v rámci festivalu LUFT uskuteční také program pro děti a rodiče v krásném prostředí Farské zahrady. Malé i velké návštěvníky čeká zážitek pod vedení PYL Collective, k jejich dílně a rozcvičce zahraje ambientní podkres DJ Ana Mi.

Chtěli byste vědět, jak se cítí hmyz letící na sladký nápoj? Máte chuť stát se alternativním sumcem nebo se naučit dělat manikúru z klacků? Kolektiv PYL nabízí tyto a další procedury všem, kteří se nudí životem v omezeném lidském těle a touží po zpestření smyslů, inspirující se schopnostmi nelidských tvorů. Příchozí všech věků, tvarů a rozměrů jsou pozváni, aby se zapojili do laboratoři Volno od velkého světa a prozkoumali jak faunu okolní, tak i faunu vlastního vnitřního světa.

Během nedělního odpoledne se Farská zahrada stává prostředím, kde můžete zažít cestu kolem futuristické Mluvící Kaluže (ve které se nemůžete utopit), narazit na Pískající Kelímek, Osamocený Igelitový Pytlík nebo Tetovanou Žábu. Přijetím podmínek hry můžete objevit náhlou transformaci krabice od mobilního telefonu do rybí ploutve a vyznat svou lásku místnímu Keři nebo Ostravici. V tento den to není jen obyčejný park, je to místo pro hraní a skládání puzzle, ze kterého si můžete vytvořit vlastní smysl.

V programu:
14:00 – 16:00: průběžná dílna po prodloužení smyslů
16:00: kolektivní rozcvička nových končetin

Program je vhodný pro návštěvy rodin s dětmi od 0 do ∞ let.

Ana Mi

Původně brněnská DJka a hudební producentka Ana Mi je studentka zvukového designu a multimediálních technologií na Masarykově univerzitě. Zaměřuje se na imaginární zvukovou krajinu a na české hudební scéně se pohybuje už 10 let. Její tvorba je charakteristická žánrovou pestrostí, pohybuje se od rovného k break beatu, napříč všemi bpms. Pracuje s terénními nahrávkami přírody, které zprocesuje a využívá ve své produkci, pro kterou neexistují žádná pravidla, ale vše je podtrženo něčím tajemným. V Brně organizuje taneční akce Sancti.