Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Mláďata naší přírody

Mláďata naší přírody

Kulturní dům K-Trio
Ostrava - Hrabůvka
21.05.202417:00 hod.
Informace o ceně: 90,-   Vstupenky zakoupíte online zde

Přednáška s chovatelkou a lektorkou Zuzkou Hruškovou ze záchranné stanice Bartošovice

Každoročně se do záchranné stanice v Bartošovicích dostávají mláďata různých druhů obyvatel naší přírody. Lektorka vám ukáže, jak o mláďata pečují profesionální chovatele v záchranné stanici a povíte si o jejich následném odchovu a péči. Dozvíte se, jak sami můžete pomoct při jejich záchraně a co byste naopak dělat nikdy neměli.

Formou prezentace se spoustou fotografií a videí přímo ze záchranné stanice se seznámíte s velkým množstvím obyvatel naší fauny, které můžete vídávat a mnohé i slýchávat ve svém okolí. Mnohé snímky jsou obohaceny o zvukovou stopu hlasu daných druhů. Pro malé děti, které povídání třeba nebude až tak bavit, budou k dispozici herní prvky, omalovánky, ukázky stop a peří. Na přednášku dorazí i netopýr rezavý Niky – jedná se o trvale handicapovaného samce, který nebude moci již nikdy létat. Je ochočený, jezdívá na mnohé přednášky a hodné dětí nechá, aby si ho klidně i pohladily. Dále vás doprovodí i oba druhy našich ježků – tudíž ježek západní a ježek východní. Bude se jednat o jedince, kteří jsou ve stanici pouze na přechodnou dobu, prospali tady zimu a v období kdy bude přednáška je nejspíše budeme již vypouštět.

O lektorce:

Zuzana Hrušková

Vystudovala jsem střední přírodovědeckou školu v Novém Jičíně a od mé praxe v roce 2006 se stanicí aktivně spolupracuji, dnes už jako stálý zaměstnanec na pozici lektor a chovatel.