Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Přepište dějiny: Friedrich nebo Bedřich?

Přepište dějiny: Friedrich nebo Bedřich?

Divadlo Antonína Dvořáka
Moravská Ostrava a Přívoz
01.03.202418:30 hod.
Informace o ceně: 150,-   Vstupenky zdarma pro vlastníky dvoudenní vstupenky na KFO 2024 můžete rezervovat zde.

Přepište (Smetanovské) dějiny. Živé natáčení populárního historického podcastu

Friedrich nebo Bedřich? Populární historický podcast Martina Gromana a Michala Stehlíka Přepište dějiny se v živém natáčení jednoho dílu podcastu zaměří v Ostravě na osobnost Bedřicha Smetany, na realitu druhé poloviny 19. století, ale i na obraz skladatele a jeho díla během následujícího dvacátého století.

Akce je pořádána v rámci Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024

Martin Groman (1976)
Novinář, publicista a „doktor přes staré noviny“ působící na katedře mediálních studií Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK a na MUP. Jinak též předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky, autor textů a knih o starých, původních komunistech a jejich zmařených iluzích – například o Františku Krieglovi (2023). Druhou nohou stojí v rybníku obsahového marketingu, editování a copywritingu.

Michal Stehlík (1976)
Historik-slovakista. Začínající s tématem česko-slovenských vztahů, postupující přes zákruty komunistického Československa až k obecnému mudrování o dějinách. Autor knih a výstav. Učí již druhou dekádu za katedrou vysoké školy. Svůj svět dělí mezi katedru a muzeum – kdysi dávno řídil artistickou fakultu, aktuálně je součástí vedení Národního muzea. Svět s údivem objevuje mimo jiné i očima osmi potomků.

 

Nabídka pro návštěvníky Knižní festival Ostrava Dvoudenní vstupenka na březnový festival bude zároveň vstupenkou do divadla na tuhle akci. Knihomilovníkům budou podrženy speciální místa.

Svá místa zdarma si můžete rezervovat zde!

Při rezervaci vstupenky je třeba do položky jméno uvést: Jméno Příjmení a číslo zakoupené dvoudenní vstupenky na KFO 2024.
Bez těchto údajů nebude vstupenka platná. 
Pokud kupujete vícero vstupenek, můžete informaci ohledně čísla vstupenek na KFO 2024 napsat na email vstupenky@ostravainfo.cz