Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Sjezd (nejen) evangelické mládeže: Teorie nerůstu s Tadeášem Žďárským

Sjezd (nejen) evangelické mládeže: Teorie nerůstu s Tadeášem Žďárským

Klub Atlantik - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
24.09.202211:30 hod.
Informace o ceně: 0,-

Teorie nerůstu s Tadeášem Žďárským Víra v nekonečný ekonomický růst je jistou cestou ke kolapsu. Dokládají to už i četné vědecké studie, přesto je ekonomický růst a zisk nadále cílem mezinárodních institucí, světových vlád i firem. Máme dostatečnou důvěru, že jsme jako lidská civilizace schopni vytvořit nový ekonomický systém, který bude sloužit lidem i planetě?

Nerůstové hnutí věří, že ano. Šíří povědomí o vizi nerůstové ekonomiky, kde by neomezený růst nebyl potřeba. Zatím jsou tyto hlasy v menšině, protože představují obrovskou hrozbu pro růstový kapitalismus i úzkou skupinu lidí, kteří z něho těží nejvíce. Proč je nekonečný ekonomický růst nežádoucí a jak by vypadala společnost bez růstu?

Tadeáš Žďárský, studuje environmentální studia na Masarykově univerzitě a během předchozího studia absolvoval studijní pobyty na University of Oslo v Norsku a Hampshire College v USA. V současné době pracuje v organizaci NaZemi a šíří povědomí o nerůstu v České republice – zakládal Českou nerůstovou pracovní skupinu, či Nerůstovou akademii, píše články, přednáší, vede workshopy a tvoří vzdělávací materiály.