Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Sjezd (nejen) evangelické mládeže: „Vítr, slunce, revoluce“ s besedou

Sjezd (nejen) evangelické mládeže: „Vítr, slunce, revoluce“ s besedou

Klub Atlantik - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
24.09.202214:00 hod.
Informace o ceně: 0,-

Film „Vítr, slunce, revoluce“ s diskuzí s autorem Vojtěchem Boháčem. Gigantické větrníky na moři, jejichž jedno otočení vrtule zajistí elektřinu celé domácnosti na tři dny. Tisíce zrcadel v marocké poušti, které koncentrují sluneční paprsky na vrchol 250 metrů vysoké věže.

Tisíce kilometrů kabelů tažených pod mořem a ještě mnohem víc na pevnině. Evropa se rozhodla, že po staletích spalování fosilních paliv přejde během tří dekád na kompletně bezuhlíkový provoz. Času totiž kvůli stále citelnějším dopadům klimatické změny není moc. Najde v sobě kontinent dostatek odhodlání ke snad největšímu přerodu v dějinách lidstva? Tomu se věnuje nová reportáž Voxpotu, ve které jsme se rozjeli po celé Evropě, abychom zjistili, jak energetická revoluce postupuje a co nás vlastně čeká.

Voxpot je reportážní server zaměřující se na dění ve světě. Za čtyři roky fungování jeho reportéři a reportérky pokryli dění po celém světě od Číny přes Afghánistán a Evropu až po Amazonii, aby přinesli do České republiky originálně a poctivě zpracovaná svědectví o nejzásadnějších událostech a výzvách současného světa. Situaci v Rusku a na Ukrajině se tým Voxpotu věnuje dlouhodobě, a proto mohl přinášet unikátní reportáže od samého začátku ruské invaze na Ukrajinu.