Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Sjezd (nejen) evangelické mládeže:Marie Koldinská-Mezi deziluzí a nadějí

Sjezd (nejen) evangelické mládeže:Marie Koldinská-Mezi deziluzí a nadějí

Klub Atlantik - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
24.09.202216:00 hod.
Informace o ceně: 0,-

Přednášku a besedu Mezi deziluzí a nadějí a Jak přežít informační válku, povede historička a scénáristka Marie Koldinská. Co je to hybridní válka, informační válka, fake news, deep fakes, alternativní fakta, hoaxy, dezinformace? Jaké jsou kořeny dezinformací, kdo je šíří a proč, kdo jim podléhá a kdo jim odolává?

Čeho se dezinformace v českém prostředí nejčastěji týkají a jak se proměňují v průběhu let a v závislosti na aktuálním dění? Jak dezinformace mění smýšlení jednotlivců i celé společnosti? Jak narušují vztahy mezi lidmi, v rámci rodin, komunit i celého státu? Jak jim čelit? Mohou být dezinformace v něčem prospěšné? I na to se pokusíme odpovědět v přednášce a na ni navazující besedě o šíření dezinformací v dnešním dramaticky se měnícím světě a o cestách k odolnosti jednotlivců i komunit, ohrožených informační válkou.

Info o přednášející: Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny, na problematiku historické paměti a na výzkum dezinformací. foto p. Koldinské přílohou mailu.