Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Kryštof k chystaným koncertům: Bude to větší show než při Inzerát Tour

Kryštof k chystaným koncertům: Bude to větší show než při Inzerát Tour

5.10.2015 Hudba

Kapela Kryštof finišuje s přípravami halového turné k albu Srdcebeat, které začne již za dva týdny v Ostravě. Osm podzimních koncertů v pěti městech je z valné části vyprodáno, fanoušci už si rozebrali na 80 tisíc vstupenek. Kapela přijede s výpravnou show, která by měla podle Richarda Krajča překonat vysokou laťku nastavenou při minulém halovém turné.

Zvětšit obrázek

Z koncertu kapely Kryštof.
Foto: Lukáš Horký

„Zájem o turné nás nesmírně těší. Oba koncerty v Brně jsou vyprodané, do Liberce a Pardubic zbývají jen desítky vstupenek. V Ostravě a Praze čekáme vyprodání druhých koncertů během 14 dní,“ vypočítává Richard Krajčo, zpěvák Kryštof.

Na turné kapela připravuje scénu srovnatelnou s největšími zahraničními hvězdami. Na pódiu bude přes 300 světel a vizuálních efektů, které vynáší motorový systém o nosnosti šedesát tun.

„Minulým turné k desce Inzerát jsme si laťku nastavili hodně vysoko a nyní chceme sami sebe překonat. Fanoušci se mohou těšit na řadu překvapivých momentů, více než u Inzerát Tour. Ale zatím zůstaneme tajemní, protože dopředu prozrazovat se nemá,“ říká Krajčo.

Během srpna a září kapela pilovala playlist, v němž mísí nové písně se starými hity. „Bylo těžké vybírat, přece jen jsme za ty roky fungování už napsali pěknou řádku oblíbených hitů,“ říká Krajčo, který se ujal režie celé show, takže přes půl roku dohlížel i na vznik výpravných LED projekcí.

O ozvučení Srdcebeat Tour se postará nejnovější zvukový systém Adamson Energia, speciálně dovezený ze zahraničí, kde na něj hrají interpreti jako Imagine Dragons nebo Pharell Williams. Kryštof chce fanouškům nabídnout ten nejlepší koncertní zážitek, takže dbá i na detaily. Technické fajnšmekry by mohlo zajímat, že kapela bude na turné používat špičkové mikrofony BayerDynamic či nejnovější osvětlovací technologii Robe BMFL. Celé turné zajišťuje firma ZL Production.

Kryštof Srdcebeat Tour začne 19. a 20. října v Ostravě. 23. a 24. října Kryštof zavítá do Brna. V Praze se kapela představí 27. a 28. října v O2 Areně, poslední říjnový den se dočká Liberec. Srdcebeat Tour vyvrcholí 3. listopadu v Pardubicích.

Vstupenky ke stání už nejsou, k sezení jsou k dispozici jen na druhé koncerty v Praze a Ostravě.

Kryštof s sebou vezme na turné dva nadějné tuzemské interprety. Se zpěvačkou Lenny se mohli fanoušci potkat v akustické podobě již na Kryštof Kempech, nyní se předvede s plnokrevnou kapelou. Druhá předkapela Mirai se nedávno představila českému hudebnímu světu singlem Dítě robotí a chystá vydání svého debutového EP.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.