Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Ostravané budou opět zpívat gospel. Zkoušky trvaly čtyři týdny

Ostravané budou opět zpívat gospel. Zkoušky trvaly čtyři týdny

8.12.2015 Hudba

Už za pár dní se Ostraváci mohou těšit na dlouho očekávané vyvrcholení třetího ročníku projektu Ostrava zpívá gospel, který od roku 2013 pořádá organizace YMCA Ostrava-Poruba  a který rok od roku budí stále větší zájem a pozornost. Letos budou pro velký zájem publika připraveny hned tři koncerty.

Zvětšit obrázek

Snímek letošního jednorázově sestaveného sboru.
Foto: Martin Straka

Unikátní projekt  “jednorázového” gospelového sboru, do kterého se letos zapojilo 115 nadšenců všech věkových kategorií od naprostých amatérů až po zkušené zpěváky, bude o tomto víkendu ukončen třemi velkými koncerty v evangelickém Kristově kostele v Moravské Ostravě.

Po čtyřech týdnech intenzivních zkoušek, které letos probíhaly v Provozu Hlubina v Dolních Vítkovicích, vystoupí tento originální komunitní gospelový sbor za doprovodu špičkového 11členného bandu, složeného z vynikajících a známých ostravských muzikantů, členů nejrůznějších kapel i profesionálních orchestrů.

Nedělní koncert Ostrava zpívá gospel je již vyprodán, ale na sobotu jsou ještě vstupenky k dispozici. „Kromě dvou tradičních večerních koncertů, které bývaly v minulých ročnících pravidelně vyprodány, jsme se totiž letos poprvé rozhodli uspořádat navíc ještě jeden odpolední rodinný koncert, a to v sobotu v 15 hodin. Děti do 15 let budou platit pouze symbolické vstupné 20 korun. I díky tomu mají opozdilí zájemci stále šanci se na oba sobotní koncerty dostat,” uvedl šéf projektu Terry English. Vstupenky jsou k dostání v pobočkách Ostravského informačního servisu.

Zdroj: Tisková zpráva

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.