Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Britská zpěvačka Jessie J vystoupí na Colours. Poprvé v České republice

Britská zpěvačka Jessie J vystoupí na Colours. Poprvé v České republice

29.1.2018 06:00 Hudba

Mezinárodní festival Colours of Ostrava oznamuje další koncertní premiéru. Vůbec poprvé v České republice vystoupí britská zpěvačka Jessie J, která patří k největším globálním hvězdám současnosti. Jessie J od chvíle, kdy zvítězila v anketě BBC Sound Of 2011, prodala miliony alb, její hity jako například Price Tag, Nobody's Perfect, Domino nebo Bang Bang okupovaly první místa hitparád, zpívala pro královnu, získala Brit Awards, pětkrát cenu MOBO i nominaci na Grammy.

Zvětšit obrázek

Zpěvačka Jessie J. vystoupí v roce 2018 na Colours.
Foto: Colours of Ostrava

„Jessie J vládne impozantním hlasem a její vystoupení jsou pověstná fantastickou koncertní show. Dokáže strhnout i ty největší davy, jako třeba v Glastonbury,” zdůrazňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Jessie J je doma v popu, soulu, R&B, eletropopu a hip hopu, ale při závěrečném olympijském ceremoniálu si v Londýně s kapelou Queen po rockersku klidně zazpívala We Will Rock You. Jak nejlépe na to, radila dvakrát v roli porotkyně v britské pěvecké soutěži The Voice UK. Pomáhala psát i skladby pro Alicii Keys, Miley Cyrus nebo Chrise Browna. A když do skladby Bang Bang přizvala Arianu Grande s Nicki Minaj, stal se z ní celoplanetární hit.

K rodilé Londýňance, vlastním jménem Jessica Ellen Cornish, patří i výrazná podpora nejrůznějších charit. Pro akci organizace Comic Relief se dokonce nechala ostříhat dohola, i když miluje roztodivné účesy a paruky. Na Colours of Ostrava přiveze Jessie J nové, dlouho očekávané čtvrté album R.O.S.E.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 18. do 21. července v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Mezi dříve potvrzenými jmény jsou London Grammar, Joss Stone, George Ezra, Paul Kalkbrenner, Cigarettes After Sex, Kaleo, Future Islands, Beth Ditto, Mura Masa, Ziggy Marley, Aurora, Calexico, Jon Hopkins Live, Oumou Sangaré, Jóhann Jóhannsson a Slaves. Festival se na podzim 2017 dostal do desítky nejlepších největších festivalů v prestižní anketě European Festival Awards.

Zdroj: Tisková zpráva pořadatelů

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.