Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Ostravský koncert Petera Gabriela se blíží. Bude mít tři chody

Ostravský koncert Petera Gabriela se blíží. Bude mít tři chody

6.5.2014 Hudba

Už jen týden zbývá do koncertu legendárního zpěváka a skladatele Petera Gabriela v ostravské ČEZ Aréně. Bývalý frontman skupiny Genesis se do České republiky vrací po mimořádném úspěchu jeho loňského beznadějně vyprodaného pražského vystoupení v rámci turné Back to Front, které je věnováno pětadvacátému výročí vydání stěžejního alba s názvem So.

Zvětšit obrázek

Peter Gabriel vystoupí 14. května v Ostravě
Foto: Archiv

Koncert Petera Gabriela s názvem Back to Front Tour se uskuteční 13. května ve vítkovické ČEZ Aréně a bude podle legendárního zpěváka a bývalého frontmana skupiny Genesis servírován jako jídlo. „Můžete se těšit na tři chody. V první části vás nakrmíme akusticky, ve druhé části přidáme více pikantností v podobě elektroniky a experimentů. Třetí část bude takovým dezertem v podobě odehrání celého alba So v originálním pořadí songů jako na desce“, říká Peter Gabriel o ostravském koncertu, který bude obdobou vysoce hodnoceného pražského vystoupení.

Peter Gabriel se poprvé mezinárodně proslavil v Genesis, kapele, kterou zakládal ještě ve škole. Po odchodu z Genesis v roce 1975 natočil sedm studiových alb. Během své bohaté hudební kariéry obdržel mnoho prestižních cen Grammy a stál u zrodu nyní globálního festivalu WOMAD. Jeho ostravský koncert bude mimořádnou událostí, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek rocku ani hudby jako takové.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.