Foto: Archiv
Koncert Petera Gabriela s názvem Back to Front Tour se uskuteční 13. května ve vítkovické ČEZ Aréně a bude podle legendárního zpěváka a bývalého frontmana skupiny Genesis servírován jako jídlo. „Můžete se těšit na tři chody. V první části vás nakrmíme akusticky, ve druhé části přidáme více pikantností v podobě elektroniky a experimentů. Třetí část bude takovým dezertem v podobě odehrání celého alba So v originálním pořadí songů jako na desce“, říká Peter Gabriel o ostravském koncertu, který bude obdobou vysoce hodnoceného pražského vystoupení.
Peter Gabriel se poprvé mezinárodně proslavil v Genesis, kapele, kterou zakládal ještě ve škole. Po odchodu z Genesis v roce 1975 natočil sedm studiových alb. Během své bohaté hudební kariéry obdržel mnoho prestižních cen Grammy a stál u zrodu nyní globálního festivalu WOMAD. Jeho ostravský koncert bude mimořádnou událostí, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek rocku ani hudby jako takové.