Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Do Ostravy se vrací japonská bubenická show Yamato

Do Ostravy se vrací japonská bubenická show Yamato

13.6.2014 Hudba

Japonský soubor Yamato, celosvětově vyhlášený bubenický ansámbl, se vrací zpět do České republiky a navštíví také Ostravu, kde už v minulosti několikrát vystupoval. Pořadatelé informovali, že další vystoupení souboru Yamato se uskuteční 5. listopadu v ostravské ČEZ Aréně.

Zvětšit obrázek

Bubenický ansámbl Yamato se vrací do Ostravy.
Foto: Archiv souboru

„U nás velice oblíbený soubor po řadu let vyprodává sály a po skvělých show z minulých let se opět můžeme těšit na nezapomenutelný zážitek. Jejich minulá strhující představení byla jedinečným zážitkem, bubeníci si vždy svou propracovanou audiovizuální kompozicí doslova podmaní publikum a vtipně komunikují s diváky, kteří se tak stávají součástí vzrušující Yamato hry,” uvedl zástupce pořadatelů Miroslav Beinhauer.

Na podzim 2014 se Yamato – The drummers of Japan vydávají na další turné po ČR. Podtitul nové show zní Raion – Howl of Lion! Předprodej začíná v pondělí v síti Ticket Art. „Vyprodané sály jsou vždy tím nejlepším impulsem a inspirací k neustálému zlepšování a tréninku, a také k tvorbě nových představení,” říká zakladatel souboru Masa Ogawa. Bubeníci podle něj ve své domovské vesnici Nara v japonských horách opět poctivě cvičili a zdokonalovali se, aby byla jejich nejnovější show dovedena k naprosté dokonalosti,“ říká umělecký šéf souboru Masa Ogawa.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.