Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Kapela Manowar přijede do Ostravy v rámci turné k výročí alba Kings of Metal

Kapela Manowar přijede do Ostravy v rámci turné k výročí alba Kings of Metal

1.10.2014 10:44 Hudba

Heavymetalová legenda Manowar vystoupí v pondělí 12. ledna 2015 v ostravské ČEZ Aréně. Informovali o tom ve středu pořadatelé. Kapela do Ostravy přijede v rámci světového turné Kings Of Metal MMXIV, které se nese v duchu 25. výročí vydání jednoho z nejdůležitějších alb heavymetalové historie Kings Of Metal.

Zvětšit obrázek

Kapela Manowar bude koncertovat v Ostravě.
Foto: Archiv kapely

Ostrava bude jedinou zastávkou kapely v rámci České republiky, Slovenska a Polska. Manowar v Ostravě koncertoval v minulosti třikrát, naposledy v roce 2002.

„Jsme nadšeni, že se nám podařilo najít termín a mohli jsme přidat koncert také v České republice, kde máme spoustu věrných fanoušků,” prohlásil baskytarista a leader kapely Joey DeMaio. „V tuto chvíli jsme v nahrávacím studiu a jsme připraveni vyrazit znovu na turné a podělit se s fanoušky o pravou metalovou energii,” dodal.

https://www.youtube.com/watch?v=z0gm3OQ_8Q4

Kapela Manowar neodmyslitelně patří k základním stavebním kamenům a průkopníkům heavy metalu. Svou hudební kariéru postavila na oddanosti žánru a nezaměnitelné skladbě svých písní. Kapela získala nespočet ocenění, absolvovala jako headliner více než 35 světových turné a zahrála si na těch nejvýznamnějších světových metalových festivalech.

V roce 2012 Manowar natočili své již dvanácté studiové album s názvem The Lord Of Steel, které bylo v recenzích označováno jako „brutální a nespoutané“. Zatím posledním vydaným počinem Manowaru bylo 2 CD Kings Of Metal MMXIV Silver Edition z roku 2014 se zbrusu novými nahrávkami legendárního alba Kings Of Metal a spoustou dalších obrazových a multimediálních bonusů.

Manowar v nedávné době začali pracovat na dalším dosud nepojmenovaném albu, které bude dokončeno po návratu z turné v lednu 2015.

Vstupenky na ostravské vystoupení Manowaru jsou v prodeji od středy 1. října v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket Art.

 

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.