Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Atd. Cinema Royal se vrací do Ostravy. Filmoví fanoušci zažijí další adrenalin

Cinema Royal se vrací do Ostravy. Filmoví fanoušci zažijí další adrenalin

7.1.2015 Atd.

Nevědět až do poslední chvíle, na jaký film jdete, kam na něj jdete, a přesto si odnést nezapomenutelný zážitek? To je netradiční promítání filmů v kombinaci s živou performancí pod názvem Cinema Royal. Další pokračování tohoto fenoménu se v lednu vrací do Ostravy a uskuteční se hned ve dvou dnech - 30. a 31. ledna.

Zvětšit obrázek

Součástí první ostravské Cinema Royal byla demonstrace chudiny ve Vítkovicích..
Foto: Petr Kiška

To, že diváci nevědí, o jaký film půjde a kde se bude promítat, je součást jakési hry. Divák se buďto zaregistruje k odebírání informací emailovou formou, nebo sleduje dění na facebooku. V obou případech jsou mu podávány „tajné“ informace, kde si zakoupí vstupenku, následně kam a kdy má přijít a co si vzít na sebe. Ani místo srazu však ještě není místem, kde proběhne promítání.

„Je to nový způsob, jak sledovat kultovní filmy a nemuset tak zůstat sedět na pohovce doma nebo jít do kina. I tyto dva způsoby už mnoho lidí omrzely, a proto slaví ve světě velký úspěch tyhle nové formáty zážitkového kina“, vysvětluje jeden z organizátorů z kulturního centra Cooltour Martin Lindovský.

Cinema Royal se v Ostravě bude konat podruhé a v rámci republikové série se jedná o jubilejní dvacátou akci v pořadí. Minule se projekce konala ve Vítkovických slévárnách za plného provozu, takže více než 500 lidí odcházelo nadšeně domů s nezapomenutelnými zážitky nejenom z Chaplinova z filmu Moderní doba.

„Akci pořádáme společně s organizátory z Prahy, kde proběhlo už 18 promítání. Díky tomu jsme slavili úspěch i v Ostravě. Přijelo více než 100 pražských diváků a z akce odcházeli velmi spokojení“, dodává Martin Lindovský.

Tentokrát se projekce spojená s happeningem koná pod heslem „Spravedlnost“ a organizátoři opět slibují nevšední zážitek plný emocí. Cílem akce je, aby se konala na místech normálně nepřístupných a potenciál prostoru využít tak, aby člověk odcházel plný dojmů a nadšení. Vstupenky jsou v prodeji za cenu 356 korun ve Staré Aréně a v Cooltouru.

Přečtěte si více z rubriky "Atd.", nebo přejděte na úvodní stranu.