Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Kapela Kryštof pro velký zájem přidává halové koncerty v Praze a Ostravě

Kapela Kryštof pro velký zájem přidává halové koncerty v Praze a Ostravě

23.4.2015 00:00 Hudba

Kapela Kryštof rozšiřuje své podzimní halové turné k chystanému albu Srdcebeat a přidává dva koncerty - 19. října v Ostravě a 28. října v Praze. Před časem již přidala vystoupení v Brně. Turné s velkolepou scénou, s jejíž přípravou Kryštof nyní finišuje, tak nabídne celkem osm koncertů, kromě trojice zmíněných měst se zastaví ještě v Pardubicích a Liberci.

Zvětšit obrázek

Z koncertu kapely Kryštof.
Foto: Lukáš Horký

Kryštof na halovém turné představí písně ze svého sedmého alba Srdcebeat, které vyjde 1. června. Do startu turné zbývá půl roku a lístky už jsou skoro všechny rozebrané. Kryštof je tak na cestě opět vyhlásit „Vyprodáno“, jako tomu bylo u předchozí halové šňůry k albu Inzerát či série festivalových Kryštof Kempů.

„Vstupenky na turné zmizely tak rychle, že vzhledem k tomu, kdy turné začíná, se naše schránky staly terčem stovek dotazů a žádostí o lístky tam či onam. Dlouho jsme premýšleli. Dlouho řešili. A nakonec jsme se rozhodli kromě Brna přidat i koncerty v Praze a Ostravě, kde byl největší zájem,” říká zpěvák Richard Krajčo.

V případě Ostravy bylo rozhodování obzvláště těžké, protože nebylo možné přidat termín za již oznámený koncert 20. října. „Scéna bude veliká, technicky krásná, ale náročná a vážně bychom nezvládli bourání, přejezd kamionů a znovu stavbu. Po dohodě s ostravskou halou a dle jejích časových možností jsme proto přidali koncert o den dříve, tedy 19. října,“ vysvětluje Krajčo.

Kromě Ostravy přišla s žádostí o další koncert také pražská O2 Arena, kde Kryštof zahraje 27. října a nově i ve státní svátek 28. řijna. „Tam prozatím otevřeme pro prodej spodní část – tedy stání a dolní sezení s kapacitou 10 500 fanoušků,” podotýká zpěvák.

Kryštof na novém turné připravuje obří scénu s více než 300 různých světel, vizuální dojem umocní projekce na celkové ploše 100 metrů čtevrečních. „Už máme sestavený playlist a nové písničky pilně cvičíme. Show bude plná speciálních efektů a překvapení,” podotýká Krajčo.

Předprodej na dva nově přidané koncerty začne v pondělí 27. dubna dopoledne. Vstupenky jsou k dostání za 490 korun ke stání a za 590 korun k sezení.

(Tisková zpráva)

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.