Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Atd. Ostravská PechaKucha Night slaví dvacátiny a v Trojhalí zaútočí na evropský rekord

Ostravská PechaKucha Night slaví dvacátiny a v Trojhalí zaútočí na evropský rekord

10.8.2015 00:00 Atd.

Na zastřešeném náměstí v Trojhalí Karolina se bude konat v pořadí již dvacátá PechaKucha Night. Akce nabídne 26. září přehlídku uměleckých špiček i atraktivní doprovodný program. Organizátoři chtějí tentokrát pokořit hranici 2000 návštěvníků a s ní minimálně evropský rekord.

Zvětšit obrázek

Z vystoupení Pavla Berkyho na PechaKucha Night na vítkovickém nádraží.
Foto: PechaKucha Night Ostrava

„Pečakuča“ je pravidelným večerem, na kterém lidé z různých oborů, zejména architektury, designu, fotografie a jiných forem vizuálního umění, svižně prezentují svou tvorbu, nápady, postřehy a názory. Jedná se o neformální akci pro širokou veřejnost, nejen pro odborníky a nadšence.

„V Ostravě se PechaKucha Night těší přízni publika od roku 2010 a každá z akcí bývá pravidelně beznadějně zaplněna. Po desátém vydání akce v multifunkční aule Gong se ostravská Peča stala třetí nejnavštěvovanější PechaKucha Night na světě s počtem více než 1500 návštěvníků na jedné akci. Nyní mají organizátoři ještě větší ambice – přilákat přes dvě tisícovky lidí, stát se největší PechaKucha Night v Evropě a dokonce konkurovat světové jedničce, Tel Avivu,“ uvedl zástupce organizátorů Filip Košťálek.

„Nyní můžeme potvrdit, že v Trojhalí vystoupí přední čeští designeři, módní návrháři nebo architekti,“ prozrazuje produkční akce, Kristýna Lindovská. „Prezentaci již potvrdil například známý popartový umělec Pasta Oner. Další jména budeme zveřejňovat v následujících týdnech,“ dodává.

Kromě hlavních prezentací o formátu 20 sekund na 20 snímků slibuje dvacátá PKNO také bohatý doprovodný program, a to netradičně od odpoledních hodin. Chybět nebude ani uvolněná afterparty, na které je možné osobně potkat všechny prezentující.

První limitovaná vlna bezplatných rezervací bude spuštěna 20. srpna. Pro nejnovější informace je dobré sledovat webové nebo facebookové stránky projektu.

(Z tiskové zprávy organizátorů)

Přečtěte si více z rubriky "Atd.", nebo přejděte na úvodní stranu.