Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Světoznámý beatboxer Beardyman vystoupí na festivalu Beats for Love

Světoznámý beatboxer Beardyman vystoupí na festivalu Beats for Love

11.5.2016 Hudba

Pořadatelé tanečního festivalu Beats for Love Pepino ve středu oznámili další hvězdy světového formátu, které dorazí na letošní ročník. Mezi ty nejzářivější přibyl anglický beatboxer Beardyman, dále Pfel & Greem z francouzského seskupení C2C, TREi jako zástupce tvrdého drum and bassu či česká DJka Lucca a kapela Skyline.

Zvětšit obrázek

Beatboxer Beardyman přijede na Beats for Love.
Foto: Pořadatelé

Beardyman, který je jedním z nejlepších světových umělců svého oboru, ve svých vystoupeních střídá žánry jako drum and bass, dubstep či hip hop a prokládá je komediálními scénkami nebo humornou komunikací s publikem.

„Na jeho vystoupení se velice těšíme a ohlasy našich fanoušků věstí, že bude před pódiem fenomenální atmosféra,“ komentuje ředitel festivalu Kamil Rudolf oznámení tohoto umělce.

Urban Stage, kde Beardyman vystoupí, letos přivítá i další slavná jména. Pfel & Greem jsou polovina francouzského DJ seskupení C2C, které má takové hity jako Down The Road nebo Happy s D. Martinem. „Tito Francouzi předvádějí za mixem a gramofony neskutečné kousky a jejich dýdžejské umění je na nejvyšší možné úrovni. Jsme moc rádi, že se nám taková jména daří dovést k nám do ocelové Ostravy,“ pokračuje Rudolf.

Fanoušci největšího tanečního festivalu v srdci Evropy se dočkali i nově oznámených českých zástupců. V létě se v areálu vysokých pecí a koksoven objeví nejznámější česká dýdžejka Lucca, velmi populární a oblíbená kapela Skyline nebo alternativní skupina Midi Lidi. „Už brzy budeme naše fanoušky informovat i o letošním nabitém doprovodném programu. Čeká je několik zábavních a odpočinkových zón a spousta novinek od těch praktických až po vizuální vylepšení,“ prozrazuje člen organizačního týmu Matyáš Ožana.

Festival Beats for Love se koná v Ostravě od 30. června do 2. července 2016.

Zdroj: Tisková zpráva

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.