Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Pořadatelé Colours oznámili nejzářivější letošní hvězdu. Do Ostravy přijede legendární Jamiroquai

Pořadatelé Colours oznámili nejzářivější letošní hvězdu. Do Ostravy přijede legendární Jamiroquai

17.1.2017 Hudba

Britská kapela Jamiroquai, nezaměnitelná legenda funku a acid jazzu, je další velkou potvrzenou hvězdou mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava 2017. Pořadatelé to oznámili v úterý. „Obnovení Jamiroquai v čele s frontmanem Jay Kayem přijedou do Ostravy s čerstvou kosmickou energií a předvedou svoji strhující taneční show na pomezí funky, acid jazzu, soulu, rocku, diska i elektra,” láká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Zvětšit obrázek

Na Colours of Ostrava 2017 přijede Jamiroquai.
Foto: Archiv kapely

Jamiroquai od svého vzniku v roce 1992 získali mnoho nominací na Brit Awards i Grammy, vítězství v MTV Video Music Awards a Mobo Awards, prodali desítky milionů alb, trhali rekordy v hitparádách, roztančili obří festivaly i největší světové koncertní haly.

Jako průkopníci „future funku“ se rychle prosadili po celém světě a stala z nich jedna z nejúspěšnějších globálních kapel. Od vydání debutového alba Emergency on Planet Earth v roce 1993 dotáhli do dokonalosti to, jak chápat moderní pop, a svým pojetím ovlivnili řadu dnešních velkých jmen. Mezi jejich slavné fanoušky patří Chance the Rapper, Pharrell, Tyler the Creator, Jungle, Redman nebo The Internet, hráli mimo jiné se Stevie Wonderem nebo Dianou Ross.

Sedm jejich alb se dostalo do britské Top 10 (tři z toho na 1. místo), získali Grammy, nominace na Brit Awards a prodali 26 miliónů desek po celém světě. Jsou zapsáni v Guinessově knize rekordů v kategorii nejprodávanější funkové album všech dob.

Šestnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic a Jamiroquai v programu doplňují taková jména jako Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Moderat, Laura Mvula, Benjamin Clementine, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.