Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se letos kvůli koronaviru neuskuteční

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se letos kvůli koronaviru neuskuteční

16.4.2020 00:00 Hudba

První z velkých hudebních festivalů Moravskoslezského kraje oznámil zrušení kvůli aktuální pandemii koronaviru. Vzhledem k současné situaci pořadatelé uznali jako nereálné uskutečnit Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka v původně plánovaném rozsahu a termínu. Na druhou polovinu listopadu chystá festivalová produkce podzimní cyklus koncertů, který nebude náhražkou za původně plánovaný festivalový ročník, ale jen malou satisfakcí a vyjádřením díků všem, kteří jsou každoročně součástí festivalu. Níže přinášíme oficiální prohlášení pořadatelů.

Zvětšit obrázek

Dirigent Stanislav Vavřínek na Hukvaldech.
Foto: Martin Straka

„Do poslední chvíle jsme doufali, že se nám podaří festival v nějakém rozsahu přesunout na jiný termín, ale vzhledem k aktuálním vládním opatřením a nepředvídatelnému vývoji jsme uznali, že je to nemožné. Nicméně nechceme ani pro letošní rok zcela zmizet z kulturní a společenské scény. Pokud to situace dovolí, rádi bychom diváky pozvali v letních měsících ke dvěma open air koncertům do obory na Hukvaldech. Ve druhé polovině listopadu pak nabídneme několik symfonických, ale i komorních koncertů v Ostravě a vybraných festivalových městech. Tyto koncerty budou realizovány s podtextem poděkování posluchačům za podporu v současné situaci a zároveň jako jejich pozvání na plnohodnotný festivalový ročník 2021,“ říká ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

V současnosti probíhá intenzivní komunikace s provozovatelem vstupenkového portálu Colosseum Ticket, kterého MHF LJ pro prodej vstupenek využívá. Vzhledem ke stálému uzavření prodejních míst Colosseum Ticket a také Janáček Point v Domě kultury města Ostravy není možné nárokovat vrácení vstupného již v těchto dnech.  Konkrétní postup k vrácení vstupného bude zveřejněn od 27. dubna.

„Jako mnohé další kulturní instituce a festivaly necháme na zvážení posluchačů možnost nenárokovat vrácení vstupného nebo jeho části – a to jako podporu realizace plánovaných podzimních koncertů nebo budoucích festivalových projektů,“ dodává ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

Zdroj: Tisková zpráva pořadatelů

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.