Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Beats for Love hlásí přesun na rok 2021. A to včetně většiny hlavních hvězd

Beats for Love hlásí přesun na rok 2021. A to včetně většiny hlavních hvězd

17.5.2020 13:58 Hudba

Mezinárodní festival elektronické taneční hudby Beats for Love se letos podle očekávání konat nebude. Pořadatelé v neděli odpoledne definitivně potvrdili, že celý letošní program se přesouvá na začátek příštího léta. Festival Beats for Love tak následuje další velké festivaly včetně Colours of Ostrava a metalové Ostravy v plamenech. Příští ročník se uskuteční ve dnech 1. až 4. července 2021.

Zvětšit obrázek

Návštěvníci festivalu Beats for Love v roce 2019.
Foto: Aleš Honus

„Přestože musíme festival přesunout, jeho program bude nejlepší v historii. I když jsme nevěděli, jak situace dopadne, usilovně jsme pracovali i na této krizové variantě. A proto už teď můžu říct, že pro přesunutý ročník máme přísliby od naprosté většiny headlinerů, kteří jsou s námi na jedné lodi. V současné chvíli s nimi řešíme nové smlouvy pro ročník 2021 a v nejkratší možné době vás budeme informovat o konkrétních jménech. Věříme, že se nám podaří přesun na příští rok u všech oznámených i zatím utajených vystupujících,” komentuje celou situaci ředitel festivalu Kamil Rudolf.

„Osmý ročník v roce 2021 bude opravdu velkolepý, k již oznámeným jménům zveřejníme ještě 7 velkých headlinerů festivalu a více než 20 velkých zahraničních interpretů. Stejně tak nás ještě čeká odtajnění zbytku kompletního line-upu, který obsahuje více než 450 umělců z celého světa,” říká programový ředitel Jiří Ramík.

Pořadatelé také vysvětlují, proč by potřebovali v současné chvíli pomoc od svých fanoušků. Ti by si vstupenky měli pokud možno nechat, protože budou platit pro příští rok. Stejnou výzvu učinili i pořadatelé jiných velkých akcí.

„Málokdo například ví, že drtivou většinu honorářů zahraničních interpretů jsme již museli uhradit při podpisu smlouvy a vzhledem k přesunu ročníku na rok 2021 se tyto platby vracet nebudou. Máme také celoroční náklady s přípravou festivalu, investovali jsme do rozšíření programové a vizuální části a nemalá část výdajů již byla uhrazena na propagaci a PR tohoto ročníku,” objasňuje náklady festivalu Kamil Rudolf. Pořadatelé také uvedli, že z důvodu přesunu festivalu utrpí ztráty v řádu nižších desítek milionů. „Jedná se o provozní náklady a náklady spojené s přesunem vystoupení jednotlivých headlinerů. Snažíme se tyto ztráty snížit na co nejnižší čísla a doufáme, že nám pomůže i stát,” doplňuje Rudolf.

„Chtěl bych proto poprosit vás – naše skvělé fanoušky, na kterých Beats for Love stojí a padá – o pomoc. Vstupenky, které samozřejmě zůstávají v platnosti pro rok 2021, si prosím ponechejte. Pro nás to bude projev obrovské solidarity a reálné podpory, které si nesmírně vážíme a kterou vám určitě oplatíme v dalších ročnících našeho festivalu formou maximálně kvalitního programu a organizace festivalu. Mnohokrát děkuji všem, kteří tak učiní a pomohou festivalu překonat toto těžké období, a také děkuji všem těm, kteří si i v současné chvíli kupují vstupenky – a že vás takových není málo. Je to pro nás nesmírná podpora a pozitivní motor do další práce,” doplňuje svou prosbu Rudolf.

Organizátoři také zdůrazňují, že všichni, kteří si nechají vstupenky ušetří. Levnější už totiž prodávat nebudou a i přes koronavirovou krizi fanoušci festivalu téměř vykoupili aktuální vlnu. Cena té následující bude 1590 korun plus poplatky a dle informací pořadatelů bude brzy spuštěna.

Ředitel Beats for Love má pochopení i pro fanoušky, které koronavirová krize zasáhla. „Je mi samozřejmě jasné, že aktuální situace je těžká i pro naše fanoušky. Někteří z nich se mohli ocitnout v těžké ekonomické situaci, a proto přemýšlejí o refundaci vstupenek. Pokud vstupné potřebují vrátit, tak je prosíme o vyplnění formuláře, který najdou na našem webu,“ dodal Rudolf.

Zdroj: Tisková zpráva organizátorů

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.