Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Atd. Ceny Jantar budou v Domě kultury Poklad. Vystoupí Buty, Nika, Michal Žáček, Daniel Skála, Filip M. i Tomáš Kočko se SSOGE

Ceny Jantar budou v Domě kultury Poklad. Vystoupí Buty, Nika, Michal Žáček, Daniel Skála, Filip M. i Tomáš Kočko se SSOGE

5.1.2023 08:09 Atd.

Moravskoslezské umělecké Ceny Jantar se budou letos předávat na novém místě. Po pěti letech pořadatelé přistoupili k zásadní změně a udílení uspořádají v nově zrekonstruovaném Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě. S ohledem na menší kapacitu prostor bude k dispozici jen omezený počet vstupenek pro veřejnost. I přes změnu místa bude zachován tradiční charakter večera, součástí programu tak budou kromě předávání cen i exkluzivní hudební čísla. Předprodej vstupenek byl právě zahájen.

Zvětšit obrázek

Sbor Permoník na posledním udílení Cen Jantar.
Foto: Petr Hlubek

Nominace za rok 2022 budou vyhlášeny v průběhu února. Ceny budou rozdány v pondělí 17. dubna 2023. „V Gongu jsme se cítili dobře, ale myslíme si, že se tento formát po pěti letech okoukal. Proto chceme přijít s něčím novým a neotřelým. Galavečer bude probíhat hned ve dvou sálech,“ řekl zástupce pořadatelů Aleš Honus ze společnosti ProJantar.

Hlavní program bude rozdělen na dvě části, které budou mít odlišný charakter – první část se odehraje v Divadelním sále, kde budou předána ocenění ve všech divadelních kategoriích a také v kategoriích literatura, výtvarné umění a vážná hudba. Předány budou také Cena  Jantar za celoživotní přínos a Kalený Jantar pro osobnost nezávislé scény. V první části vystoupí třeba zpěvačka Nika, cimbalista Daniel Skála nebo saxofonista Michal Žáček s Koncertním sborem Permoník a kapela Filip M. s Jitkou Andraškovou.

Program pak po krátké přestávce vyvrcholí o dvě patra níže ve Společenském sále, kde budou předány ceny v kategorii populární hudba. Vystoupí zde třeba Tomáš Kočko v exkluzivním spojení s metalovou kapelou Silent Stream of Godless Elegy a také kapela Buty, která večer uzavře asi půlhodinovým koncertem. „Návštěvníci se budou moci rozhodnout, zda zůstanou na koncertě, nebo se zúčastní afterparty, která bude souběžně probíhat ve všech prostorách Pokladu,“ dodal Honus.

V prodeji bude omezený počet dvou druhů vstupenek. Dražší vstupenka zajistí držitelům vstup do obou sálů, takže budou moci být osobně přítomni celému udílení. Levnější vstupenka umožní od počátku akce vstup pouze do Společenského sálu, kde se odehraje druhá část večera a kde budou moci diváci sledovat první části formou videoprojekce. Oba typy vstupenek pak opravňují držitele ke vstupu na afterparty. Ta bude probíhat na několika místech.

„Jsem rád, že organizátoři každý rok hledají způsob, jak tuto významnou kulturně-společenskou událost posunout dál. Těším se na to, jakým způsobem se poperou s novým místem konání a se zcela novou koncepcí. Věřím, že se máme opět na co těšit, a to včetně skvělých hudebních vystoupení připravených pouze pro tuto příležitost,“ řekl náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo. Zdůraznil, že Moravskoslezský kraj je generálním partnerem akce už od samotného počátku.

„Jsme poctěni, že se i tato významná společenská akce přesouvá k nám do Pokladu. Věříme, že naše krásné a nové prostory přispějí k výjimečnosti galavečera,“ dodala Darina Daňková, jednatelka společnosti AKORD & POKLAD, s.r.o.

POPIS VSTUPENEK

Vstupenka VIP (550 Kč): Kompletní program. První část večera v Divadelním sále, druhá část večera ve Společenském sále + koncert kapely Buty + afterparty

Vstupenka (250 Kč): První část večera formou videoprojekce ve Společenském sále, druhá část večera ve Společenském sále + koncert kapely Buty + afterparty

Vstupenky zakoupíte ZDE

Přečtěte si více z rubriky "Atd.", nebo přejděte na úvodní stranu.