Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Další velká jména pro příští ročník Colours: Přijede Lenny Kravitz a také Gogol Bordello

Další velká jména pro příští ročník Colours: Přijede Lenny Kravitz a také Gogol Bordello

1.12.2023 09:59 Hudba

Další velkou hvězdou, která zahraje na 21. ročníku festivalu Colours of Ostrava, je rockový zpěvák Lenny Kravitz. Ten na evropských festivalech vystupuje jen velmi výjimečně. Fanoušci se tak můžou těšit na řadu ikonických hitů, ale i na úplné novinky, protože Lenny Kravitz v březnu příštího roku vydává nové album Blue Electric Light. Pořadatelé v pátek zveřejnili kromě Lennyho Kravitze i několik dalších jmen.

Zvětšit obrázek

Lenny Kravitz přijede na Colours of Ostrava.
Foto: archiv

„Jsem nesmírně šťastná, protože se nám při skládání programu opravdu daří! Hudební nabídka pro rok 2024 reprezentuje nebývale široké spektrum žánrů v podání nesporně kvalitních interpretů. V programu máme několik letošních nominantů na Grammy i další ceny a teď také globální legendu rockové a funky muziky Lennyho Kravitze. O jeho vystoupení jsme usilovali v minulosti již několikrát a letos to konečně vyšlo,“ komentovala ohlášení další vystupující hvězdy ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Lenny Kravitz je držitelem dlouhé řady ocenění, mezi nimiž se zvláště vyjímá Grammy za mužský rockový vokální výkon, kterou v letech 1999 až 2002 získal čtyřikrát za sebou, čímž vytvořil dosud nepřekonaný rekord.

Organizátoři ve čtvrtek zveřejnili také další nová jména příštího ročníku. Na festival se po 18 letech vrací newyorská punková legenda Gogol Bordello, dále byla ohlášena afrobeatová kapela Bixiga 70 z Brazílie a galicijská diva Mercedes Peón. Z Austrálie dorazí raper Genesis Owusu, z Polska duet Kwiat Jabłoni a z Glasgow skladatel a zpěvák se syrovým hlasem Murdo Mitchell. V roce 2024 dále vystoupí již dříve ohlášení Sam Smith, rocková legenda Queens of the Stone Age, britský producent a zpěvák James Blake, multiinstrumentalista Dennis Lloyd či texaské trio Khruangbin.

Další dosud ohlášená jména jsou: britská multiinstrumentalistka, skladatelka a zpěvačka Bat for Lashes, s umělou inteligencí experimentující zpěvačka Sevdaliza, německá elektronická legenda Tangerine Dream, japonský buddhistický mnich Yogetsu Akasaka, holandská kapela Son Mieux či německé trio Klangphonic.

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.