Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Pravý studentský Majáles Ostrava vyvrcholí za necelý měsíc. Přijdou Xindl X, Barracuda, Mišík i Robin Zoot a Camo & Krooked

Pravý studentský Majáles Ostrava vyvrcholí za necelý měsíc. Přijdou Xindl X, Barracuda, Mišík i Robin Zoot a Camo & Krooked

18.4.2024 22:14 Hudba » Zaostřeno

Blíží se tradiční jarní oslavy, které se staly nezbytnou součástí kulturního kalendáře Ostravy. Vrchol těchto slavností představuje každoroční Majáles Ostrava, pořádaný studenty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity. Letošní již 28. ročník se bude konat na Slezskoostravském hradě v pátek 17. května 2024.

Zvětšit obrázek

Z loňského Majálesu Ostrava.
Foto Younie Ostrava

Můžete se těšit na tři hudební scény, na nichž vystoupí celkem dvě desítky umělců. Kromě toho se na celý měsíc před samotným Majálesem chystá řada dalších akcí, které pro připravuje studentská organizace Younie, stejně jako samotný Majáles.

„V organizačním týmu panuje opravdu dobrá nálada, vše běží podle plánu a všichni se moc těšíme. Pěkné počasí a vyprodaný areál by byly pro nás největší odměnou. Vstupenky jsou v předprodeji za pouhých 350 korun a můžete je zakoupit na webových stránkách Majálesu,“ říká prezident organizace Petr Grác.

Mezi největší lákadla letošního ročníku patří Xindl X, devětkrát nominovaný na Cenu Anděl v kategorii folk a country a světoznámí DJs Camo & Krooked.

Fanoušci rapu si přijdou na své s Robinem Zootem, představitelem labelu Milion+, za členy Ty Nikdy dorazí Paulie Garand a MC Gey. Diváci se také mohou těšit i na rodáka z Ostravy Sergeie Barracudu a talentovaného zpěváka Adama Mišíka. Na pohodovou vlnu naladí písničkář Pavel Callta, mladá naděje rocku Trocha Klidu nebo zpěvačka s arménskými kořeny a objev poslední doby Pam Rabbit. Trefné texty doplní Vojtaano a o závěrečnou párty se postará DJ Forgen.

Největší hvězdou letošního Majálesu Ostrava za elektronickou scénu bude ikonické rakouské duo Camo & Krooked, které působí na scéně od roku 2007 a headlinuje festivaly po celém světě. Společně s MC Daxtou tvoří trojici, která zanechá nezapomenutelný zážitek každému, kdo se ocitne na parketu. Dále vystoupí jeden z nejznámějších slovenských DJs na DnB scéně Changing Faces a místní senzace Bea, doprovázená nejmladším členem Hoofbeats Leduysleduy. Nesmí chybět ani Madface společně s Apokainem a Magenta & Pain.

K Majálesu Ostrava je kromě oslav studentství také neodlučitelně spjat Majálesový měsíc plný různorodých zábavných akcí, her a soutěží, kde si každý přijde na své. Ať už jde o tradiční Beerpong, kde si účastníci mohou ověřit své dovednosti nejen v přesnosti hodu, nebo letošní novinku – Kolejáles, kde se kromě skvělé muziky, nabitého doprovodného programu a uvolněné atmosféry také dozvíme výherce celorepublikové soutěže studentských kapel Uniband Contest. Spolenčně s výherci DJ Contestu si zahrají na samotném Majálesu. Jiné zas osloví živé ulice, které zaplní Majálesový průvod plný masek, který potěší všechny fanoušky mistrovství světa v hokeji. Letos se totiž průvod ponese právě v duchu hokeje.

Zdroj: Tisková zpráva Younie Ostrava

Aleš Honus | Další články

Přečtěte si více z rubriky "Hudba » Zaostřeno", nebo přejděte na úvodní stranu.