Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Grand Kiev Ballet – Labutí jezero

Grand Kiev Ballet – Labutí jezero

Gong
Ostrava
21.07.202219:00 hod.
Informace o ceně: 1350,- / 1150,- / 950,- / 750,- / 500,-

Přesunuto z 16.3. 2020, 19.10. 2020, 09.03.2021 a 23.10.2021.

Vzhledem k ruské agresi na Ukrajině nemůže do České republiky přijet původně avizovaný moskevský soubor KLASICKÝ RUSKÝ BALET (CLASSICAL RUSSIAN BALLET), a nahradí jej ukrajinský Grand Kiev Ballet.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud Vám změna souboru nevyhovuje, lze požádat o vrácení vstupného, nejpozději však 31. KVĚTNA 2022.

GRAND KIEV BALLET, sólisté Jekatěrina Kuchar, Alexandr Stojanov
Ukrajinsky soubor v současné době vystupuje ve Francii a přijal naši nabídku k vystoupení v Polsku a v České republice s baletem Labutí Jezero.
Grand Kiev Ballet zahájil svoji činnost v roce 2014 velkou tour po Francii pod názvem: Hvězdy světového baletu. Za 15 měsíců realizoval více než 35 představení a díky velkému úspěchu získal nabídky k hostování v USA, Belgii, Polsku, Velké Británii a dalších státech. V rámci svého repertoáru nabízí klasická baletní díla (Labutí Jezero, Sněhurka, Louskáček, Don Quijote, Gisele)
Grand Kiev Balet je složen z uznávaných osobnosti klasického baletu se světovým věhlasem.

Jekatěrina Kuchar
je primabalerínou národní opery Ukrajiny, národní umělkyni Ukrajiny a laureátkou mnoha mezinárodních soutěži. Svým osobitým stylem tance umí vyjádřit nejenom děj ale i city a pohnutky ztvárněných postav.

Alexandr Stojanov
ředitel a sólista Grand Kiev Ballet je národním umělcem Ukrajiny a laureátem mezinárodních soutěží. Je motorem současného baletu.

P. I. Čajkovský – Labutí jezero
Labuti Jezero P. I. Čajkovského je světoznámým baletem, který si vice než 100 let drží prvenství v srdcích diváků. Balet vznikl na základě staré německé legendy o princezně Odettě, kterou zlý čaroděj Rudovous (Robert) zaklel do labutě.
Délka představení 2 hodiny s jednou přestávkou

Část výtěžku z představení bude věnována na podporu Ukrajinské armády v boji proti ruskému agresorovi.