Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Kytarista Jethro Tull míří do Ostravy se svým sólovým projektem

Kytarista Jethro Tull míří do Ostravy se svým sólovým projektem

18.9.2014 Hudba

Kytarista Martin Barre, dlouholetý člen slavných Jethro Tull, jedné z nejdůležitějších rockových kapel historie, bude koncertovat v Ostravě. Se svou kapelou odehraje v Česku pouze dva koncerty, kromě Ostravy také o den později v pražské Retro Music Hall. Koncert, pořádaný ostravským Parníkem v rámci cyklu Ostrava Jazz Nights, se uskuteční 13. října v klubu Fabric.

Zvětšit obrázek

Martin Barre, kytarista legendárních Jethro Tull
Foto: Wayne Herrschaft

Protože kapela Jethro Tull už několik let společně netvoří ani nekoncertuje a její frontman Ian Anderson se věnuje svým sólovým projektům, sestavil kytarista Martin Barre vlastní kapelu, se kterou hraje svou vlastní tvorbu, ale také poněkud odlišné a spíše jazzově laděné verze písní Jethro Tull včetně těch, které tato kapela velmi dlouho nehrála.

Martin Barre se podílel na všech podstatných albech Jethro Tull a v uplynulých desetiletích pracoval s takovými osobnostmi jako Paul McCartney, Phil Collins, Gary Moore nebo Jo Bonamassa a sdílel jedno pódium například s Jimmi Hendrixem, Fleetowood Mac, Led Zeppelin nebo Pink Floyd. Kromě toho nahrál i několik sólových alb. Jeho nová kapela do Ostravy přiveze zbrusu nové koncertní album Order or Play, který vychází právě v těchto dnech.

Hostem dvouměsíčního evropského turné, včetně ostravského koncertu, bude americká zpěvačka Shelly Bonet, která vystoupí v samostatném programovém bloku.

 

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.