Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Divadlo Komorní scéna Aréna rozdá dárky. Hlavní výhrou bude zájezd do Paříže

Komorní scéna Aréna rozdá dárky. Hlavní výhrou bude zájezd do Paříže

18.11.2014 00:00 Divadlo

Další akcí, která připomene dvacáté výročí vzniku Komorní scény Aréna, bude večer s názvem 20 let v dobré společnosti. Ten divadlo připravilo na neděli především pro své předplatitele, ale zváni jsou všichni, kdo mají nejmenší ostravské divadlo rádi. Během večera budou ze všech majitelů předplatného vylosovaní výherci hodnotných cen - tou hlavní bude letecký zájezd do Paříže.

Zvětšit obrázek

Pohled na budovu, uvnitř které sídlí Komorní scéna Aréna.
Foto: Archiv

Losováním cen chce divadlo poděkovat abonentům, kteří si zakoupili předplatné na aktuální sezónu s názvem Rok neslýchaných zpovědí. Ti, kteří přijdou, si mohou cenu rovnou odnést.

„Večer bude rozdělen na několik částí, přičemž každá se odehraje v jiném prostředí Komorní scény Aréna a jejího nejbližšího okolí,“ uvedla mluvčí divadla Alice Taussiková.

V úvodu budou přicházející diváci vítáni welcome drinkem za poslechu skladeb kapely Mamalör v pasáži Knihovny města Ostravy. Kapela Mamalör hraje tzv. vítkovický klezmer a s Arénou je spojena jmény dvou jejích členů, manželů Terezy a Marka Cisovských.

V pasáži knihovny také proběhne prezentace nového traileru k dvacetiletému výročí divadla a jeho křest. Následovat bude losování cen, kterých je pro předplatitele připraven stejný počet jako má Aréna let, tedy dvacet. Jsou mezi nimi wellness pobyty, dárkové poukázky a hlavní cenou bude letecký zájezd do Paříže v hodnotě 20 tisíc korun.

Po skončení losování se hosté přesunou do foyer Arény, kde na ně již bude čekat další kapela, Bandaband, ve které zase účinkuje jiný člen divadla, Vladislav Georgiev. Po jejich vystoupení se diváci přesunou do sálu divadla, kde proběhne beseda s tvůrci legendární inscenace hry Tadeusze Slobodzianka Prorok Ilja.

Přítomen bude její režisér Janusz Klimsza a někteří z herců, kteří tehdy byli do inscenace obsazeni. Na závěr večera bude promítnut záznam Proroka Ilji, který pořídilo ostravské studio České televize v roce 2002. „Janusz Klimsza udělal v Aréně řadu skvělých inscenací, jednou z nich je právě třeba Prorok Ilja. Ale především to byl jeden z mála profesionálů, který měl odvahu a chuť s námi spolupracovat v době, kdy jsme jako divadlo začínali a kdy ostatní nad námi trochu ohrnovali nos,“ říká ředitelka souboru Renáta Huserová.

Večerem, který začne v 18 hodin, bude provázet bývalá herečka Komorní scény Aréna, nyní moderátorka Českého rozhlasu, Kateřina Huberová.

Přečtěte si více z rubriky "Divadlo", nebo přejděte na úvodní stranu.