Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Divadlo Můj romantický příběh opět bodoval. Stal se nejlepší komedií roku

Můj romantický příběh opět bodoval. Stal se nejlepší komedií roku

3.2.2015 Divadlo

Inscenace Můj romantický příběh ostravského Divadla Petra Bezruče získala další významné ocenění. Z patnáctého ročníku Grand Festivalu smíchu si v pondělí přivezla titul Komedie roku. Inscenace bodovala i v dalších třech kategoriích - získala Cenu studentské poroty, Cenu odborné poroty a Cena za nejlepší ženský herecký výkon pro Terezu Vilišovou.

Zvětšit obrázek

Tereza Vilišová v inscenaci Můj romantický příběh.
Foto: Tomáš Ruta

V pondělí během závěrečného galavečera, který již pojedenácté natáčela Česká televize, byly ve Východočeském divadle slavnostně rozdány ceny za nejlepší komediální inscenace roku 2014. Ostravská inscenace posbírala čtyři festivalové ceny a stala se tak nejlepší komediální inscenací, která v minulém roce na prknech českých divadel vznikla.

Již v minulém roce získala inscenace Můj romantický příběh Cenu Marka Ravenhilla udělovanou za nejlepší tuzemskou inscenaci nového dramatického textu. Tereza Vilišová navíc získala za roli Amy Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie.

Hra Daniela C. Jacksona v režii Daniela Špinara nabízí zábavný, a přesto nekompromisní pohled na hledání toho pravého partnera dnešními třicátníky. Je to originální vztahová tragikomedie, která ukazuje rozdíl mezi tím, jak vidíme události a lidi kolem sebe my a tím, jak je vidí ostatní. Řada událostí se tak v podání ženy odvíjí poněkud jinak, než jak jsme je viděli z pohledu muže.

Jacksonův „romantický příběh“ je univerzální, klidně by se mohl odehrávat v kterémkoliv českém městě. „Vlastně by naše inscenace měla být jakýmsi ironickým a vtipným návodem, jak se v zamotaném vztahovém bludišti dnešního světa vzájemně najít, propojit a znovu nezabloudit,“ říká dramaturgyně inscenace Ilona Smejkalová.

Přečtěte si více z rubriky "Divadlo", nebo přejděte na úvodní stranu.