Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Divadlo Komorní scéna Aréna bude reprezentovat Česko na festivalu židovské kultury

Komorní scéna Aréna bude reprezentovat Česko na festivalu židovské kultury

18.8.2015 Divadlo

Komorní scéna Aréna byla jako jediné divadlo z České republiky pozvána na 10. ročník festivalu Mezinárodní setkání s židovskou kulturou Yiddishland, který se bude konat na konci srpna v polských Sopotech. Odehraje zde svou inscenaci hry Georga Taboriho Bílý muž a Rudá tvář v režii Andrého Hübnera-Ochodla, která měla v Komorní scéně Aréna premiéru v říjnu 2014.

Zvětšit obrázek

Petr Panzerberget (vlevo) a Marek Cisovský v inscenace Bílý muž a Rudá tvář.
Foto: Komorní scéna Aréna

„Soubor Komorní scény Aréna odehraje v Sopotech hned dvě představení této inscenace a divadlu se dostalo té cti, že bude celý festival i slavnostně uzavírat,“ říká ředitelka Arény Renáta Huserová.

Festival židovské kultury je od svého vzniku v roce 2005 organizován jako setkání umělců Visegradských zemí a jedná se o největší festival tohoto typu na území Polska, díky čemuž se těší velké divácké i mediální podpoře.

„Komorní scéna Aréna byla do Sopot už jednou pozvána, a to v roce 2011, kdy se zúčastnila 6. ročníku tohoto mezinárodního festivalu. Tehdy v Polsku reprezentovala české divadlo s inscenací hry Georga Taboriho Jubileum, která měla na prknech našeho divadla českou premiéru v září 2010. Z kuloárů se nám donesly informace, že právě ohlasy v polském tisku a bezprostřední reakce diváků na představení byly důvodem k zaslání oficiálního pozvání i v letošním roce,“ dodává Renáta Huserová.

„Inscenace Bílý muž a Rudá tvář měla svou ostravskou derniéru na jevišti divadla v červnu 2015. Svá festivalová představení Aréna odehraje v Sopotech 28. a 29. srpna a definitivně se tak s inscenací rozloučí,“ dodala mluvčí divadla Alice Taussiková.

(Tisková zpráva)

Přečtěte si více z rubriky "Divadlo", nebo přejděte na úvodní stranu.