Patnáctou sezónu Cyklu komorních koncertů zahájí saxofonové kvarteto

Redakce
Do své patnácté sezóny vstupuje oblíbený Cyklus komorních koncertů, který pořádá umělecká agentura Presto. Od října do dubna příštího roku nabídne sedm koncertů ve Studiu 1 Českého rozhlasu v Ostravě. Patnáctá sezóna koncertů začne ve středu 21. října od 19 hodin vystoupením souboru čtyř mladých saxofonistů Altissimo Saxquartet.
Altissimo Quartet zahájí Cyklus komorních koncertů..
Foto: Archiv souboru

„Koncerty tohoto cyklu se staly oblíbenými nejen kvalitou komorní hudby, ale také netradiční atmosférou rozhlasového studia a příjemnou komorní náladou mezi účinkujícími a posluchači,“ říká pořadatelka Halina Františáková.

Altissimo Saxqurtet, který novou sezónu zahájí, je v ČR unikátním tělesem – je složen z vysokoškolsky vystudovaných saxofonistů.  „Kromě něj budou moci posluchači během sezóny v ostravském studiu Českého rozhlasu slyšet recitál ostravské držitelky Ceny Thálie Hany Fialové, violoncellistu Jiřího Bártu, renomovaný soubor Ensemble Baborák či komponovaný pořad slova a hudby Správně vidíme jen srdcem, na kterém zazní krásné myšlenky světových filozofů v podání Alfreda Strejčka, doplněné hudbou starých mistrů,“ dodává Františáková.

Vstupenky na koncerty je možno zakoupit v předprodeji v Ostravském informačním servisu na Nádražní ulici – a pokud nebude vyprodáno, budou k dispozici i těsně před koncertem.