Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Čtvrtý ročník Beats for Love: Nejlepší dýdžejové světa i taneční vystoupení vozíčkářů

Čtvrtý ročník Beats for Love: Nejlepší dýdžejové světa i taneční vystoupení vozíčkářů

2.6.2016 Hudba

Už čtvrtý ročník největšího středoevropského festivalu elektronické hudby Beats for Love Pepino odstartuje v poslední červnový den v Dolních Vítkovicích. O třetinu větší festivalový areál bude kromě světoznámých dýdžejů Sigmy, Angerfista, Beardymana či Mike Candyse hostit během tří dnů více než 300 světových a tuzemských interpretů, kteří v industriálních kulisách vystoupí na rekordních 16 pódiích. Letos se rodí i nová éra designu a výtvarného pojetí festivalu - areál ozdobí speciální dekorace umocňující zážitky návštěvníků. Novinkou bude mimo jiné vystoupení handicapovaných tanečníků z ostravského sdružení Bílá holubice.

Zvětšit obrázek

Festival Beats for Love navštěvují desítky tisíc lidí.
Foto pro Beats for Love: Martin Kusyn

Organizátorům se letos podařilo domluvit světová esa jednotlivých hudebních stylů. „Na Drum & Bass Stage se objeví hvězdný projekt Sigma, jehož skladby hrají všechny rádia světa a jako první drum & bass projekt v historii dokonce vyhrál Brit Awards. Na tomto pódiu nebude chybět ani Američan Gridlok či skvělý Angličan SPOR. House stage představí houseového krále Marka Knighta nebo populární Phats & Small a pódium pro EDM & Trance bude hostit Mika Candyse, který vystupuje v masce smajlíka,” vyjmenovává jen malou část hvězd Kamil Rudolf, zakladatel a ředitel festivalu Beats for Love Pepino.

Na celkově 16 pódiích se objeví více než 300 umělců, mezi kterými nebude chybět ani Angerfist, jenž je jedním z nejlepších DJ planety a je velmi oblíben zejména ve státech Beneluxu, kde na něj chodí i 150 tisíc lidí, nebo nejlepší beatboxer světa Beardyman. Své zastoupení má na festivalu i česká a slovenská elita. Na letošním ročníku se představí Vladimír518, Majk Spirit, Ektor, Pil C, Klára Výtisková, Prago Union, Skyline či nejznámější česká dýdžejka Lucca.

Kromě dýdžejů bude na pódiích návštěvníky bavit třeba západoafrická bubenická smršť Jarabi nebo Tesla Blesky Show, která spojí umění s technologií a předvede hru s elektřinou a sršícími blesky. Nebude chybět plivání ohně, chůze na chůdách či žonglování. Návštěvníci si festivalový areál užijí taky z ptačí perspektivy, protože se budou moci proletět vrtulníkem, či se nechat vyvézt horkovzdušným balónem.

„Na programu festivalu jsou i zásnuby dvou skalních fanoušků, kteří si své ano řeknou za zvuku svého oblíbeného techna. Celý akt bude snímaný na LED obrazovce před techno scénou, která je umístěna za dolnovítkovickou koksovnou,” dodává Matyáš Ožana z týmu festivalu Beats for Love Pepino.

Na Urban Ostrava!!! Stage se budou odehrávat taneční a beatboxové souboje festivalových návštěvníků a představí se zde také skupina hendikepovaných tanečníků ze sdružení Bílá holubice, která připraví pro festival speciální inscenaci s elektronickou hudbou. „Profesionální i zdravotně postižení umělci, převážně vozíčkáři, společně tančí. Nejvhodnějším tanečním stylem pro osoby s tělesným handicapem se ukázala kontaktní improvizace a spontánní tanec vedený v duchu současného výrazového tance, který předvedeme také na festivalu Beats for Love Pepino,” komentuje Ivana Martáková, produkční uměleckých aktivit sdružení Bílá holubice.

13230260_1705761469699524_6381158265712987920_n

Pro festival vzniká i posezení ze starých van a sudů. (Foto: Ateliér 3ArtBeat)

Speciálního vybavení se letos dočká odpočinková zóna. Fanoušci se mohou těšit na relax v designových skvostech vzniklých z recyklovaných odpadů jako barely, kovy, či bubny z praček. „Recyklace je naší hlavní filozofií, a tak na festivalu budou jako sedačky sloužit vany, stoly nahradí barely na barvy a sedátka budou z pneumatik,“ popisuje autor většiny festivalových dekorací David Žyla z 3ARTbeat ateliéru.

„Zábavná bude taky Science Stage, která bude umístěna ve Velkém světě techniky. Návštěvníci si tady budou moci vyzkoušet 3D přetížení na gyroskopu, slalom s brýlemi simulujícími opilost nebo mýdlovou bublinu, která v sobě schová člověka,“ dodává Kamil Rudolf.

Hudební novinkou letošního ročníku budou afterparty v Trojhalí Karolina a v klubu Fabric. „Na obou místech se budou konat hudební akce až do brzkých ranních hodin. Vystoupí tady třeba Angličan John B nebo Novozélanďan Trei,“ uvádí Matyáš Ožana.

Zdroj: Tisková zpráva

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.