Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Ceny JANTAR Na galavečeru, kde budou rozdány Ceny Jantar, vystoupí Farna, Janečková, Dřízgová, Stypka, Chodúr, Vodička a mnoho dalších

Na galavečeru, kde budou rozdány Ceny Jantar, vystoupí Farna, Janečková, Dřízgová, Stypka, Chodúr, Vodička a mnoho dalších

28.2.2018 00:14 Ceny JANTAR

Pořadatelé ve středu zveřejnili doprovodný program galavečera spojeného s oceňováním laureátů Ceny Jantar za rok 2017. Akce se uskuteční 15. dubna v ostravském Gongu. Během slavnostního ceremoniálu vystoupí například operní zpěvačky Eva Dřízgová-Jirušová a Patricia Janečková, houslový virtuóz Jiří Vodička, populární hudbu budou zastupovat Ewa Farna, David Stypka či Martin Chodúr. Dojde i na muzikálová čísla v podání Hany Fialové a Tomáše Savky. Zlatým hřebem večera bude předávání Cen Jantar v šestnácti kategoriích.

Zvětšit obrázek

Jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček Ewa Farna.
Foto: Archiv

Na akci vystoupí také pěvecký sbor Permoník z Karviné. „Program jsme se snažili sestavit tak, aby dramaturgie měla slavnostní charakter, tomu budou odpovídat i hudební čísla, která na galavečeru zazní. Nepůjde ale jen o hudbu, diváci se mohou těšit také na baletní ukázku v podání špičkových sólistů baletu NDM v Ostravě. Kompletní program večera zveřejňovat ale nebudeme, aby diváci nebyli ochuzeni o několik překvapení,“ říká organizátor cen Aleš Honus.

Rolí moderátorů večera se zhostí Lada Bělašková a Lumír Olšovský. Režijně se na programu podílí přední česká muzikálová režisérka Gabriela Petráková ve spolupráci se scénáristou Adamem Goldem. Galavečer potrvá tři hodiny.

Zlatým hřebem programu bude předávání cen za nejlepší umělecké výkony v Moravskoslezském kraji v roce 2017, a to v šestnácti kategoriích. O nominacích rozhoduje osm odborných porot. Laureáti během ceremoniálu obdrží sošky, jejichž autorkou je ostravská sochařka Šárka Mikesková.

Program galavečera bude přístupný i pro širokou veřejnost, vstupenky za cenu od 165 korun jsou k dispozici v prodejní síti Ticketstream a také online na webových stránkách www.cenyjantar.cz. Zde jsou k dispozici i další informace o akci.

Přečtěte si více z rubriky "Ceny JANTAR", nebo přejděte na úvodní stranu.