Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Akce Fotografická výstava Jana Šmause

Fotografická výstava Jana Šmause

Evangelický Kristův kostel
Moravská Ostrava a Přívoz
13.05.202617:30 hod.
Informace o ceně: Dobrovolné vstupné

Dovoluji si Vás srdečně pozvat na vernisáž své výstavy černobílých analogových fotografií.

Výstava je rozdělena do dvou částí. První část s názvem Husův sad | Místo (s) duší představuje reprízu výstavy obsahující 20 fotografií z prostředí Husova sadu v Moravské Ostravě.

Soubor je částečně obměněn a zahrnuje také tři fotografie, které nebyly součástí debutové výstavy na konci roku 2024.

Druhá část výstavy je premiérou nového cyklu Ostrava | Fragmenty vnímání, který tvoří 10 fotografií. Snímky byly pořízeny na expirovaný kinofilm z roku 1988.

Vernisáž se uskuteční dne 13. května 2026 v Ostravském evangelickém (Červeném) kostele na Husově náměstí v Moravské Ostravě. Začátek je v 17:30.

Součástí vernisáže bude občerstvení, možnost zakoupení tištěných publikací, jejichž koupí přispějete na podporu kostela, a hudební doprovod v podání jazzového tria..

Těším se na setkání.

Jan Šmaus