Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Šance pro vás: Ostravan.cz a studio Soundpoint udělí v soutěži Boom Cup zvláštní cenu

Šance pro vás: Ostravan.cz a studio Soundpoint udělí v soutěži Boom Cup zvláštní cenu

3.6.2016 Hudba

Jubilejní patnáctý ročník jedné z nejstarších tuzemských vyhledávacích soutěží Boom Cup přinese jednu zásadní novinku. Kromě hlavní ceny, o které tradičně rozhoduje odborná porota s přihlédnutím k hlasování fanoušků na internetu, bude pod záštitou nahrávacího studia Soundpoint udělena zvláštní cena Objev deníku Ostravan.cz pro nejzajímavější kapelu, která má vazbu na Ostravu nebo Moravskoslezský kraj.

Zvětšit obrázek

Zpěvačka skupiny Projekt D.O.R.A., která je vítězem posledního ročníku.
Foto: Aleš Honus

Kapelu v nové kategorii vyberou zástupci ostravského nahrávacího studia Soundpoint ve spolupráci s kulturním deníkem Ostravan.cz. Nová cena, která bude udělena nezávisle na rozhodování poroty a fanoušků, má zejména motivovat k účasti v Boom Cupu více začínajících kapel. Pořadatelé soutěže právě přijímají přihlášky do patnáctého ročníku, uzávěrka je 30. června 2016.

Nová cena bude jakousi podanou rukou pro kapelu, které nás zaujme i přesto, že se nemusí stát absolutním vítězem ročníku. Odměnou pro ni bude natočení singlu s hudební produkcí v ostravském studiu Soundpoint. Píseň bude mít následně exkluzivní premiéru v podobě videoklipu v internetovém deníku Ostravan.cz. S kapelou bude vydán v Ostravanu také rozhovor.

Nová kategorie je určena pro kapely, které jsou na samotném startu své kariéry. „Pamatuji řadu výborných kapel, které se nedostaly do finále, ale později se prosadily výrazněji než vítězové. V době, kdy se Boom Cupu účastnily, byly na startu své kariéry a jejich projev ještě neměl takovou muzikantskou úroveň a sehranost, aby se mohly stát vítězem ročníku, ovšem byla z nich cítit naděje, že by se někdy mohly prosadit. Právě pro tento typ kapel bude určena nová zvláštní cena,“ říká vydavatel deníku Ostravan.cz Aleš Honus.

Ve spolupráci s pořadatelem soutěže Boom Cup Igorem Vašutem jsme se proto rozhodli jednu z kapel, která nás nejvíce zaujme, vybrat a pomoci ji natočit singl. S nápadem přišel producent z nahrávacího studia Soundpoint Ondřej Černý.

„Z vlastní zkušenosti vím, jak důležitá je motivace k tomu, aby se kapela neustále posouvala a po několika neúspěších se nerozpadla. Chceme touto cenou kapele dodat kvalitní nahrávku a možnost vyzkoušet si práci na singlu s producentem. Cena bude zahrnovat i live videoklip přímo z našeho studia,“ říká Ondřej Černý.

Soutěž Boom Cup patří k nejstarším svého druhu v České republice. Je pořádána za finanční podpory Statutárního města Ostrava a obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Mediálním partnerem je Český rozhlas Ostrava, který kromě medializace soutěže poskytne vítězi možnost natočení studiové nebo živé nahrávky. Další odměnou pro kapely je možnost vystoupit na festivalech Michalfest, Slezskoostravský Rockfest, Štěrkovna Open Music, Festival v Ulicích. Vítězná kapela také postupuje do supersoutěže Jump Into Colours.

 

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.