Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Atd. Český rozhlas Ostrava opět odvysílá Ceny Jantar. Chystá se i videopřenos na YouTube

Český rozhlas Ostrava opět odvysílá Ceny Jantar. Chystá se i videopřenos na YouTube

7.3.2020 00:09 Atd. » Ceny JANTAR

Ostravské studio Českého rozhlasu se po roce opět připravuje na téměř tříhodinový přímý přenos z galavečera spojeného s udílením výročních uměleckých Cen Jantar. Posluchači této rozhlasové stanice si už potřetí budou moci živě vychutnat atmosféru večera, který bude i letos propojen s exkluzivním hudebním programem připraveným jen pro tuto příležitost. Kromě rozhlasového přenosu se připravuje také videopřenos na YouTube.

Zvětšit obrázek

Na prvním galavečeru vystoupil David Stypka s Ewou Farnou a sborem Permoník.
Foto: JIří Zerzoň

Český rozhlas Ostrava je partnerem Cen Jantar od samotného počátku tohoto projektu. „Oba předešlé ročníky hodnotíme pozitivně, jednak jako velmi záslužnou kulturní aktivitu zdola, jednak za narůstající kvalitu celé akce. Také proto budeme i třetí ročník živě vysílat na vlnách Českého rozhlasu Ostrava,“ řekl ředitel ostravského studia Josef Podstata. „Je to v souladu s naším posláním média veřejné služby, kdy hrdě podporujeme místní kulturní a obecně prospěšné aktivity,“ dodal.

I letos pořadatelé pozvali špičku kultury Moravskoslezského kraje nejrůznějších žánrů. Vystoupí například klavírní virtuos Ivo Kahánek, sopranistka Veronika Rovná Holbová, ale také hvězdy ostravských muzikálů Lukáš Adam a Martina Šnytová či sólisté baletu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

Po velmi dobrých ohlasech z minulého roku bude i letos na jevišti přítomen orchestr souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a také členového Sborového studia Permoník – tentokrát půjde o Přípravný sbor Permoník, který tvoří děti od devíti do třinácti let.

„I letos s vystupujícími kapelami propojíme orchestr a sbor. A to jak s kapelami Mirai a The Truth Is Out There, které mají po dvou nominacích, tak se zpěvačkou Vladivojnou La Chia, která získala Cenu Jantar před dvěma lety, a s krnovskou kapelou Bratři Orffové, která na galakoncert přijede v komorní sestavě. Autorem orchestrálních a sborových aranží je Jan Lstibůrek, se kterým jsme měli výbornou zkušenost už v minulém roce, kdy napsal aranže pro vystupující kapely Nedivoč a February a pro Tomáše Kluse,“ řekl autor konceptu Cen Jantar Aleš Honus.

Galavečer začne v neděli 15. března od 18 hodin ve vítkovické aule Gong. Kromě šestnácti výročních cen budou uděleny také dvě zvláštní ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Vstupenky na galavečer jsou k dispozici v přeprodejní síti Ticketstream nebo na webových stránkách www.cenyjantar.cz.

Generálním partnerem akce je Moravskoslezský kraj, který akci finančně podpořil. Spolu s ním akci finančně podpořila také statutární města Ostrava, Opava a Frýdek-Místek, Nadační fond Residomo, Ochranný svaz autorský a společnosti Outlet Arena Moravia, Tomáš Straub s.r.o., Viega a Silver B. C.

Přečtěte si více z rubriky "Atd. » Ceny JANTAR", nebo přejděte na úvodní stranu.