Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Atd. Kulturní portál Ostravan.cz chce spustit vlastní hudební rádio

Kulturní portál Ostravan.cz chce spustit vlastní hudební rádio

27.5.2020 Atd.

Internetový kulturní deník Ostravan.cz připravuje spuštění vlastního hudebního rádia. Obsahem vysílání bude výhradně hudba autorů a interpretů vzešlých z Moravskoslezského kraje. Pomoci při vybudování studia mohou čtenáři.

Zvětšit obrázek

Portál Ostravan.cz připravuje spouštění hudebního internetového rádia.

„Naším hlavním cílem je nejen podpora mladých umělců a prezentace absolutních hudebních novinek, ale také zviditelňování nahrávek, které vznikly v Moravskoslezském kraji v uplynulých několika dekádách a jsou neprávem opomíjeny,“ uvádí zakladatel rádia Aleš Honus.

Rádio by mělo vysílat 24 hodin denně s tím, že hudba bude rozčleněna do několikahodinových žánrových bloků. Dramaturgie se přitom nebude vyhýbat žádným žánrům, takže posluchači uslyší klasickou hudbu, rock, pop, folk, metal, elektronickou hudbu, folklor i hudební experimenty.

„Motivem ke spuštění rádia je moje dlouhodobá nespokojenost s úrovní hudební dramaturgie tuzemských rádií. Zároveň chceme přinést na světlo muziku, kterou jiná rádia ignorují. Nehodí se jim totiž do vysílacího schématu, které bývá zaměřeno výhradně na hudební mainstream a vysokou poslechovost. Tato kritéria ale nebudou pro naše vysílání podstatná, protože půjde o nízkonákladový projekt,“ dodává zakladatel rádia.

Bližší informace o vznikajícím rádiu mohou zájemci získat na internetovém portále hithit.com, kde byla zahájena sbírka, jejíž výtěžek poslouží na vybudování studia, nákup potřebné techniky a přípravu hudební databáze, která se stane základem vysílání.

Za svůj příspěvek si mohou fanoušci vybírat z desítek různých odměn, jejichž nabídka se bude v následujících dnech rozšiřovat. Přispívat na rádio a nakupovat atraktivní hudební odměny je možné až do začátku července. Informace o projektu jsou dostupné na tomto odkazu:

Přečtěte si více z rubriky "Atd.", nebo přejděte na úvodní stranu.