Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Úvod Hudba Na festivalu Beats for Love vystoupí David Guetta

Na festivalu Beats for Love vystoupí David Guetta

13.2.2024 09:00 Hudba

Již za necelých pět měsíců odstartuje jubilejní 10. ročník největšího festivalu taneční hudby ve střední Evropě a pořadatelé v úterý ráno oznámili hlavní hvězdu programu. Na Beats for Love přijede držitel dvou cen Grammy, hitmaker a aktuálně nejlepší DJ planety David Guetta z Francie, který proslul především svými houseovými hity. I přes toto oznámení pořadatelé slibují, že s hvězdnými jmény neskončili a fanoušci elektronické taneční hudby se mají stále na co těšit.

Zvětšit obrázek

David Guetta.
Foto: archiv umělce

Festival se koná od 6. do 9. července 2024. „O Davida Guettu se snažíme dlouhodobě a jsme moc rádi, že to vyšlo zrovna na jubilejní ročník. Jednání byla opravdu složitá a náročná a s jeho vystoupením je spojena i spousta produkční práce jak nyní, tak na festivalu, protože technické podmínky odpovídají velikosti jeho jména,” komentuje úspěšnou akvizici Beats for Love ředitel festivalu Kamil Rudolf.

„David Guetta (56 let) je rodák z francouzské Paříže, který se na scéně elektronické taneční hudby pohybuje již 40 let. Není tedy žádná kometa, ale spíše stálice představující kvalitu a nadčasovost. Za tuto dlouhou dobu spolupracoval s takovými jmény jako Fergie, Rihanna, Nicki Minaj, Sia, Akon, The Black Eyed Peas, Kelly Rowland či Snoop Dogg,“ říká zástupce pořadatelů Matyáš Ožana.

Jeho dlouhodobé úspěchy pak korunují nejen dvě ceny Grammy z celkem 13 nominací, ocenění v American Music Awards nebo čtyři prvenství v celosvětové anketě TOP 100 DJs, ale i spousta dalších mezinárodních cen. Za zmínku určitě stojí jeho skladby Titanium, I Gotta Feeling, One Love, I’m Good (Blue) nebo písně When Love Takes Over a Revolver, za které získal zmiňované Grammy.

Návštěvníci z Česka i zahraničí se mohou letos těšit na doopravdy bohatou přehlídku zvučných jmen. Kromě již zmiňovaného Davida Guetty na festivalu vystoupí celá řada dalších DJ a seskupení se svými živými tanečními sety. Například britský hudební tandem Chase & Status uvede svou očekávanou show na hlavním pódiu Love Stage a potěší tak jistě nejen milovníky jejich drum and bass megahitu Baddadan, který mimo jiné získal ocenění Track roku v anketách Best of British Awards a Drum&Bass Arena Awards. Na stejném pódiu si na své přijdou i milovníci stylu liquid drum and bass, které bezpochyby potěší tandem Hybrid Minds z Anglie, který patří mezi nejpopulárnější jména tohoto stylu.

Původem ukrajinská DJ Miss K8 představí svůj set na Empire Stage, která bude hostit subžánry hardcore a hardstyle. Na festivalu Beats for Love vystoupí tato královna žánru hardcore již podruhé. Stejná stage představí i nizozemského Dr. Peacocka, který se zaměřuje především na žánr frenchcore.

Původem turecký Len Faki či Španěl Lewis Fautzi zase potěší fanoušky techna a vystoupí na Techno Dome stage. Nová jména pořadatelé oznámili i na populární Future Stage. Tam se objeví například legendární Giuseppe Ottaviani, progresivní duo Eli & Fur, nizozemský Julian Jordan či Danny Avila, který se věnuje subžánru nazvanému mainstage techno.

Nejen netradiční prostředí a specifická atmosféra areálu Dolní oblasti Vítkovic dělá z Beats for Love jednu z nejunikátnějších akcí festivalové sezóny. „Naši fanoušci nám opakovaně potvrzují, že Beats for Love jsou jejich nejoblíbenější čtyři dny v roce. Věřím tomu, že z velké části je to právě díky našemu propracovanému hudebnímu programu, který nabízí široké spektrum vystupujících interpretů a hvězd světové elektronické scény,“ přibližuje ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Nadcházející ročník festivalu mimo jiné uvede i řadu menších scén a zón včetně pestrého doprovodného programu a konference Talking Beats.

Zdroj: Tisková zpráva pořadatelů

Přečtěte si více z rubriky "Hudba", nebo přejděte na úvodní stranu.