Oslava 50 let punku – Degradace, The Trousers, Copycats
Ostrava Přívoz
Punk letos slaví 50 let! Tohle jubileum žánru, který navždy změnil dějiny hudby, oslaví Degradace společně se speciálními hosty.
O hudební část večera se postará ostravská stálice Degradace, jako speciální hosté vystoupí maďarští The Trousers a akustické punkové těleso Copycats.
Koncert proběhne v komorní atmosféře (po vzoru punkových klubů 70. let) na malé scéně klubu Barrák Music Club.
Před padesáti lety, v dubnu roku 1976, vydali Ramones své debutové album a odstartovali hudební revoluci. V červnu téhož roku odehráli The Clash svůj první koncert, o tři měsíce později se v londýnském 100 Club konal první punkový festival. The Damned v říjnu vydali první britský punkový singl a krátce nato přišli Sex Pistols s legendární hymnou Anarchy in the U.K. Následovala nechvalně proslulá show Billa Grundyho a šílená Anarchy Tour. Nevyhnutelná punková exploze tak navždy změnila tvář hudby.