Internetový deník pro kulturu a umění

Úvod Akce Dny Kanady 2017 – Tajemství touhy

Dny Kanady 2017 – Tajemství touhy

Klub Atlantik - (CKV)
Moravská Ostrava a Přívoz
24.11.201718:00 hod.
Informace o ceně: Zdarma

Kanadský dokumentární film promítaný v rámci programu k oslavám 150. výročí vzniku Kanady

Kapacita i možnosti lidského mozku se během staletí neustále zvyšují.
Za posledních 300 000 let se velikost tohoto orgánu zvětšila o celých 50 %, a to zejména díky vývoji během „teenagerských“ let.
Dokument představuje důvody pro dospělé těžko pochopitelného vzpurného chování dospívajících a zároveň dokazuje, že právě v pubertálním věku dochází k největšímu vývoji v mozku, bez něhož by člověk jako takový nedosáhl dnešní intelektuální úrovně.
Teenageři totiž přistupují k výzvám a problémům bez předsudků či sociálních bariér, zatímco dospělí mají přirozenou tendenci uchylovat se do pohodlného světa jistot bez ochoty riskovat.
Z těchto protichůdných postojů pramení věčný souboj „děti versus dospělí“, k němuž docházelo už od utváření sociálních vazeb a instituce rodiny. Film prezentuje revoltování mladistvých ve své podstatě jako věc naprosto přirozenou, ba přímo nepostradatelnou pro vývoj vlastní osobnosti a nastávajících generací.
Struktura lidského mozku odhaluje stále nová tajemství, ve spojení s tělesnými i psychickými změnami během dospívání je Přežívám:) Mozek teenagerů inspirativním a zároveň vtipným pohledem do dané tematiky.

Decoding Desire, dokumentární, režie Ryszard Hunka, Kanada, 2014, 50 min.